17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Na úvod Jiskra remizovala

Divizní sezonu Jiskra Domažlice odstartova­la remízou s SK Strakonice 1908 2:2. Domácí v normální hrací době vedli 2:1, ale hos­tům se v 92. minutě povedlo šťastně vyrovnat. Před utkáním proběhla ma­lá slavnost, neboť šedesáté narozeniny oslavil dlouholetý hráč a funkcionář Jiří Stří­brný, kterému poblahopřáli prezident oddílu J. Ticháček, poslanec J. Látka a za hráče M. Bublík.

Jiskra Domažlice - SK Stra­konice  2:2 (0:1)

Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy (M. Šot, L. Paul, M. Bublík a P. Vacek). Jiskra začala aktivně. Do první vážnější akce se do­stal Bahleda a poté z přímého kopu zahrozil domažlický Mužík, jehož střelu musel hostující brankář Dudáček vyboxovat. Domažličtí byli stále aktivní, ale paradoxně šli do vedení hosté. Do­mažlický Tesař špatně roze­hrál míč, následně musel faulovat hos­tujícího Kaňáka a rozhodčí Váňa nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Michal Káník - 0:1. O tři minuty později nebez­pečně střílel strakonický Be­nedikt a Mleziva musel jeho střelu vyrazit na roh. Pět mi­nut před koncem poločasu se domácí hráči zlobili na roz­hodčího, když neodpískal po­kutový kop za faul na Černé­ho. O chvilku později se opět Černý, po vysunutí Cihlářem, dostal do velké šance, ale mi­nul branku Dudáčka.Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí. Trenéři vystřídali Čecha za Maška. Vyrovnávací branku přinesla 48. minuta. Na Cihlářův rohový kop si nabě­hl domácí kapitán Tesař a hlavou překonal strakonic­kého gólmana-1:1. V těchto chvílích byla Jis­kra velmi aktivní a hostům je­jí hra působila značné starosti, které řešili nevybíravými fauly, za něž velmi nepřesný rozhodčí Váňa konečně začal nadělovat karty. Některé zákroky a hrubé urážky hostů volaly po vyloučení. Domácí se zaslouženého vedení dočkali v 64. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Černý a sám postižený z pokutového kopu poslal Jiskru do vedení – 2:1. Ve velmi nervózním závěru, plném osobních sou­bojů, musel domácí obránce Strejc zachraňovat z prázdné branky nepříjemný centr hostů.V nastaveném čase se osvědčilo známé pravidlo „nedáš, dostaneš". Nejprve se do vyložené šance dostal do­mácí Mužík, ale bohužel ji ne­proměnil. V 92. minutě vznikl závar před Mlezivovou bran­kou a hostující Hovorka stře­lou ze šestnáctky, která se ješ­tě odrazila od pravé tyče do­mažlické branky, vyrovnal na konečných 2:2. Utkání velmi nepřesně ří­dil rozhodčí Josef Váňa s asis­tenty Liborem Zemanem a Pavlem Vlasjukem. Delegá­tem svazu byl Jindřich Bar­tůněk. ŽK - 2:5, 1020 diváků.

Sestava Jiskry: Martin Mlezi­va - Jakub Strejc, Jan Šmirkl, Michal Tesař; Pavel Cihlář - Zbyněk Černý, Jiří Šámal, Pe­tr Mužík, Vladimír Čech (46. Jan Mašek) - Miroslav Ma­nowetz, Tomáš Bahleda (86. Martin Schötterl). Trenéři: Milan Dejmek, Petr Kuželka a Michal Bublík. Vedoucí muž­stva: Jiří Hendrych. Lékař: Libor Hlavsa.