15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jiskra Domažlice - SK Strakonice 1908 2:2 (0:1)

Jiskra nastoupila bez Šota (zranění nártu), Paula (nebezpečná viróza), Bublíka (zranění kotníku) a Vacka (čeká jej operace koneních vazů) a přesto byla po většinu zápasu lepším týmem. Hrála však první poločas s jediným útočníkem (Bahledou), kterého doplňoval záložník Manowetz a to na dobře organizovanou obranu Strakonic nestačilo.

V 5. minutě se dostal po Monovetzowě přihrávce ke střele domácí Bahleda, ale jeho pokus zpoza šestnáctky byl zblokován na roh. O tři minuty později vyboxoval hostující brankář Dudáček tr. kop Mužíka ze 20 metrů a o chvíli později na druhé straně zahrozil Benedikt, ale mířil nepřesně. V 17. minutě stačili hosté po Bahledově průniku srazit jeho centr zprava na roh, který rozherá zleva Šámal, na míč si najvýše vyskočil Šmirkl, ale ze záklonu míč hlavou nasměroval z 8 metrů nad strakonickou branku.  Zatímco domácí obléhali branku Strakonic, hosté z jednoho z mála protiútoků vytěžili ve 21. minutě penaltu, po faulu Tesaře a vedoucí gól, který z ní dal Michal Káník - 0:1. Poté musel další střelecký pokus hostujícího Benedikta vytalčit Mleziva na roh. Poté se hra odehrával dlouhé minuty ve středu hřiště a žádné z mužstev se nedostalo k zakočení svých ofenzívních snah. Jiskra byla aktivnější, ale Káníkem dobře organizovanou obranu se jí přehrát nedařilo. Když pak ve 41. minutě neodpískal rozhodčí Váňa penaltu za faul na Černého v pokutovém území a následně sice tentýž domácí hráč přehodil, po chytře zahraném Šámalově tr. kopu vybíhajícího brankáře Dudáčka, ale minul jeho branku, bylo to v první půli vše.

I v úvodu druhého poločasu byli domácí, za které nastoupil další útočník Mašek, lepší. Nejprve stačili hosté srazit Cihlářův tr. kop na roh, ten rozehrál zprava Cihlář a domácí se dočkali vyrovnání, když Tesař kolenem usměrnil u vzdálenější tyče míč do branky - 1:1. Hosté kontrovali akcí a střelou Patrika Káníka zleva, z úhlu, která však Mlezivovu branku minula. Za trvalou aktivitu si domácí vysloužili i další branku, když byl Černý v 64. minutě v pokutovém území faulován Hanzlíkem, a na na světě byl další pokutový kop. Ten sám faulovaný Černý proměnil - 2:1. Poté hosté postupně vyrovnali hru, ale tr. kop Horejše domácí obrana odvrátila a na druhé straně si s trestným kopem Cihláře poradil brankář hostů Dudáček. V 74. minutě rozehrál tr. kop hostující Hanzlík, ale Mlezivu nepřekvapil. Hosté se postupně dostali do tlaku na domácí branku, ale dlouho nenacházeli recept na překonání dobře fungující defenzívy domažlických. V 84. minutě stačili hosté zblokovat na roh Maškovu střelu ze 22 metrů a na druhé straně po Cibulkově tr. kopu hlavičkoval Hovorka a domácím se podařilo odkopnout míč z odkryté branky. V 90. minutě skončila Hovorkova střela volejem ze 20 metrů vedle Mlezivovy branky. Když už běžela 93. minuta, nestačili domácí zadáci včas odklidit míč ze svého pokutového území, k němu se dostal Hovorka a střelou ze 14 metrů, která se odrazila od tyče do branky srovnal na 2:2.

Sestava Jiskry: Mleziva - Strejc, Šmirkl, Tesař, Cihlář - Černý (46. Mašek), Šámal, Mužík, Čech - Manowetz, Bahleda (85. Schötterl).  Trenér: Milan Dejmek.