Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPintíř: Kádr se tak nepříjemně ztenčil ...

TACHOV - Rozhovor s asistentem trenéra FK Tachov Vladimírem Pintířem 

Autor:
František Hlas

Asistent FK Tachov Vl. Pintíř

Asistent FK Tachov Vl. Pintíř
Autor: DENÍK/František Hlas

Mužstvo FK Tachov vstoupí už za necelý týden do nového ročníku divizní soutěže. Jaká byla letní příprava, co se děje v kádru a jak jsou hráči připraveni na sezonu, jsme si po nevydařené generálce s V. Plzeň B (2:9) povídali s asistentem trenéra FK Tachov, bývalým dlouholetým gólmanem Vladimírem Pintířem.

Jste celkově spokojený s přípravou? Víceméně ano. Když nebudeme brát v úvahu zápas s Viktorkou, tak si myslím, že byla velice kvalitní. Účast na trénincích byla dobrá. Přístup háčů byl bez problémů. S přípravou můžeme být spokojeni.

Opravdu byla tak dobrá, jak říkáte? Stěžoval jste si na zranění hráčů? To je pravda. Těch zraněních tam bylo a bohužel, ještě je moc. Nejvíce kluci utržili při pohárovém utkání s Buldoky Karlovy Vary. Od tohoto zápasu se to s námi vleče.

Vy jako bývalý gólman a v současné době jejich trenér v Tachově máte dostatečný přehled o jejich výkonnosti. Do mužstva přišel Erik Makó. Jak vidíte pozici gólmanů do začátku divizní soutěže? Máte jasno o jedničce? Abych řekl pravdu, tak to rozhodnutí nepřímo udělal David Valenta sám. Z pracovních důvodů bude k dispozici až od čtvrtého kola. Právě otázka jeho zaměstnání ještě není dořešena. Do brány se tak v Prachaticích postaví s největší pravděpodobností erik Makó a krýt záda mu bude Honza Pták, který v současné době také laboruje se zraněním. Já ale věřím, že bude do zahájení soutěže připraven.

Ona ještě není celkově vyřešena ani otázka kádru, který byste měli mít pro divizní boje k dispozici. Jak to, vy trenéři, vnímáte? To je pravda. Bohužel, odešli kvalitní hráči Chada s Bečvářem. Na odchodu je prý ještě další hráč, ale oficiálně ještě nic nevíme.

Máte na mysli Hudce, jenž se s Chrástem a ani v generálce proti Viktorce neobjevil v sestavě či na lavičce? Ano. Samozřejmě je to z hlediska kvality kádru škoda. Přijdou třeba zranění, doufám, že ne disciplinární prohřešky, pracovní povinnosti a je nás najednou málo. Teď je ještě na delší dobu vyřazený Šácha a úplně v pořádku není ani Kaše. Kádr se tak nepříjemně ztenčil. Vypadá to totiž, že se pravděpodobně budeme muset obejít bez tří hráčů, s kterými jsme pro divizi dříve počítali. A to ještě neberu v úvahu zranění, některých kluků. Nikdo zatím nepřišel, ale snad vedení nějaké posily do konce týdne udělá.

Potvrdil vám zápas s Viktorkou, že ve středu obrany chyběl hodně Kaše? Tak určitě. On byl celou přípravu naším pilířem obrany. Jevil se výborně a v současné době je pro tým klíčovým hráčem. Výborně si diriguje obranu a na svůj věk si počíná velmi zkušeně. Ve zmiňovaném utkání jsme se museli vrátit k modelu, kdy hrál na místě středního obránce Láďa Čížek a také Kabourek. Na něm bylo markantní, že dorostenecký a fotbal mužů je trochu jiný. Ale jak říkám, nevydařené utkání nebylo o těchto dvou. To určitě ne. Byl to špatný výkon celého týmu, všech hráčů. Působili jsme po fyzické stránce hodně zataveným dojmem, ale to se snad do začátku soutěže spraví.

Co čeká hráče do premiérového zápasu v Prachaticích? Teď už najedeme na normální sezonní režim. Budeme se připravovat pondělí, středa, čtvrtek a už v pátek nás čeká cesta do Prachatic. My se potřebujeme hlavně vylízat z těch zraněních a dostat se ani ne tak z psychického jako z fyzického útlumu. Tomu přizpůsobíme následující přípravu.

Proč cestujete do Prachatic nezvykle už v pátek? Domácí hrají své zápasy už dopoledne v 10.15 a cesta je dost dlouhá. Kluci by museli vstávat už někdy kolem čtvrté hodiny, což by nebylo ideální. Proto jsme zvolili tento způsob. Hráči se v klidu vyspí a do utkání mohou jít v optimální pohodě.