12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Merklín překvapil v přípravě favorita

V posledním pří­pravném utkání na novou se­zónu se utkali fotbalisté Merklína a Staňkova. Trenér hostů Libor Kazda měl k dis­pozici téměř kompletní sesta­vu.

Merklín - Staňkov   4:2 (1:1)

Hosté ze Staňkova vstoupili do zápasu šťastnější nohou, protože po krásné fotbalové akci vedli už v 7. minutě - 0:1. Po centru Šobra se důrazně prosadil Janka.V dalších minutách hráči ze Staňkova předváděli líbivý fotbal na jeden dotek, ale je­jich střely nenašly ani jednou cíl v podobě branky domácího výběru. Staňkovští dokázali vyhrát spoustu soubojů ve středu hřiště a získávali tím zaslouženou převahu. Ve 25. minutě zakončoval z levé strany Trhlík, ale jeho jedo­vatý pokus skončil dva metry vedle branky domácích. Od tohoto momentu se hra výrazně vyrovnala a postu­pem času získávali více z utkání svěřenci trenéra Šin­dela, který neúnavně udílel pokyny ze střídačky domá­cích. Po chybě obrany Staň­kova se do velké šance dostal útočící hráč, ale z bezpro­střední blízkosti trefil pouze pravou tyč. Staňkovští se nemohli do­stat z tlaku, kterému je vysta­voval domácí tým, a 15 minut před koncem prvního dějství rozvlnil sít merklínský útoč­ník – 1:1. Ve 40. minutě upadl ve váp­ně po zákroku obránce Staň­kova opět merklínský útoč­ník, ale penalta se nepískala. Do poločasu se už skóre ne­měnilo.Do druhé části zápasu pro­vedli trenéři několik změn. Úvod patřil opět hostům. V 55. minutě rozehrával přímý kop Janka a tečovaný míč skončil za zády překvapeného gólmana domácích 1:2. Tím­to okamžikem však skončila veškerá aktivita Staňkova.Po několika okamžicích začali jasně dominovat Merklínští. Obrana hostů ne­chala prostor ve svém území a toho využil domácí záložník, který střelou k tyči nedal šan­ci hostujícímu brankáři – 2:2. Bylo tedy vyrovnáno, ale na další gól se nečekalo dlouho. Po přímém kopu z hranice velkého vápna se ve zmatku nejlépe orientoval střelec Merklína a upravil skóre na 3:2  pro domácí.Staňkov však ještě dostal šanci na vyrovnání. V 75. mi­nutě se po individuální akci prosadil Poslední, ale jeho povedený pokus skončil jen těsně vedle branky Merklína. Pravidlo „nedáš - dostaneš" zřejmě platí i v přípravných zápasech. Hned po šanci Staňkova se na brankáře hos­tů blížili dva osamocení útoč­níci Merklína a po přihrávce ze strany dopravili míč do od­kryté branky - 4:2.
Trenér hostů se snažil ještě výsledek zvrátit dvojnásob­ným střídáním, kterým chtěl oživit do té doby nevýraznou hru svých svěřenců. Žádnou gólovou příležitost si však nevytvořili. Zápas tak skončil zaslouže­ným vítězstvím domácího celku.