Kalendář

<< leden 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Novinky

Po 15. a 13. kole soutěží (podzim)

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKolovečtí fotbalisté zvítězili nad divizní Slavií Vejprnice

V rámci přípravy na sezonu sehráli kolovečtí fot­balisté na domácím trávníku v sobotu od 17 hodin utkání s divizní Slávií Vejprnice. V minulém ročníku se Slávie Vejprnice umístila uprostřed tabulky na sedmém místě. Kolovečtí vyhráli I. A třídu a postoupili do krajského přeboru. V průběhu letní pří­pravy je posílili Mifek z Cho­dova a Diepolt z Chrástu. Před sto šedesáti pěti diváky se hrál výborný fotbal. 

Slavoj Koloveč - Slavia Vejprnice  3:1 (2:1)

Hned od začátku diváci vi­děli vyrovnanou hru a slušný fotbal. Za kolovečský tým na­stoupil na trávník i trenér Roman Baxa, ale nehrál Ka­rel Tomášek, který měl střev­ní potíže a vysokou horečku, s kterou povzbuzoval z lavičky své spoluhráče. V 6. minutě byla k vidění první vážnější akce když ko­lovečský útočník Šperl na­střelil vejprnickou tyč. Skóre se otevřelo v 18. minutě po za­váhání hostujícího brankáře a Hajžmana s přehledem vsítil gól Šperl -1:0. Fotbalisté Vejprnic si to ne­nechali líbit a hned ve 20. mi­nutě po chybě domácího Du­choně srovnali Petrem Horváthem na 1:1. Stále se udržovalo rychlé tempo a pěkná kombinační hra. Do přestávky padla ještě jedna branka když ve 36. mi­nutě zvýšil Černohorský po spolupráci s Rejtarem na 2:1.V druhém poločase byli ak­tivnější hosté a přehrávali Kolovečské. Povedlo se jim i nastřelit břevno, ale jinak si nevytvořili žádnou vyloženou gólovou šanci. Naopak domá­cí si v 80. minutě pojistili ví­tězství, když z brejku Šperl vstřelil třetí gól domácích - 3:1.
„O přestávce jsme hráčům vysvětlili drobné individuál­ní chyby, ale jinak hrajeme s divizním celkem z Vejprnic vyrovnanou partii," pochlu­bil se Jiří Velíšek, asistent trenéra a ještě dodal: „Mám radost, že se ve druhém polo­čase snížila Tomášovi teplota a bude nás brzy reprezento­vat. Budeme to potřebovat, protože hned v úterý hrajeme poslední přípravné utkání v Klatovech."

Dana Herbriková