10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Malý zazářil, ale pak selhal

TACHOV - Fotbal – 1. kolo poháru ČMFS: FK Tachov – FC Buldoci Karlovy Vary 2:3 (1:1)

František Hlas

Fotbalisté FK Tachov v poháru ČMFS končí. V prvním kole podlehli na domácím trávníku FK Buldoci Karlovy Vary 2:3. Ústřední postavou domácího celku byl Malý, jenž nejdříve vstřelil vedoucí branku, ale pak se nechal nesmyslně vyloučit. Hosté přesilovku využili a výsledek nakonec otočili. Průběh prvního poločasu ovlivnila rychlá branka hostů, kteří se pak do útoku nehrnuli a čekali na příležitost k rychlému kontru. Domácí tak byl častěji na polovině Buldoků, ale ti je až do 43. minuty do vážnější příležitosti nepustili.

Běžela první minuta zápasu a hosté využili zaváhání tachovské obrany ke vstřelení branky. Kotáb sám před gólmanem zakončil podélnou střelou k tyči – 0:1. Domácí rychlá branka zaskočila, ale s postupem času se otřepali a byli soupeři rovnocenným soupeřem. Pozornost Četverika vyzkoušel v sedmé minutě z úhlu Malý a vzápětí tentýž hráč střílel nad branku. Ve 14. minutě trefil doprostřed branky Rulf. Na druhé straně zahrávali hosté dva rohové kopy a před brankou Ptáka bylo horko. Obrana ale nebezpečí vždy odvrátila. Tachované oplatili stejnou mincí, ovšem dva rohové kopy vyrovnání nepřinesly. Domácí stále více tlačili na pilu, ale v koncovce se jim nedařilo.

Ve 28. minutě netrefil ve výhodné pozici míč podle svého přání Braun. O dvě minuty později pálil vedle Rulf. Buldoci hrozili z rychlých kontrů, obrana Tachova ale pracovala spolehlivě. Ve 35. minutě vyprášil rukavice hostujícího gólmana Hutta. Domácí se vyrovnání dočkali ve 43. minutě po akci Machače, když míč za záda Četverika dostal Rulf – 1:1. Hosté začali druhý poločas stejně aktivně jako první, tentokrát ale Kotáb příznivce Buldoků nerozjásal. Ve 49. minutě zatáhl za záchranou brzdu Machač, hosté volali po červené kartě, ale jejich přání rozhodčí Hajšman nevyslyšel. Následný Tichotův trestný kop domácí gólman kryl.

Nadšení na stadionu zavládlo v 56. minutě. To utekl svému strážci Malý a s přehledem poslal Tachov do vedení – 2:1. V následujících minutách Buldoci přidali na obrátkách a v 62. minutě měl na hlavě vyrovnávací gól Hrubý, střílel však vedle. Na trávníku přibylo nervozity a hra se oboustranně přiostřila. Domácí přežili další šanci Varů a pak přišla klíčová 75. minuta.

Malý neudržel nervy na úzdě a po vražení do protihráče v přerušené hře viděl červenou kartu. Hosté oslabení soupeře využili, když nejen vyrovnali, ale podařilo se jim vstřelit i vítěznou branku. V 81. minutě zahrával střídající Geňo trestný kop a Pták kapituloval – 2:2. O čtyři minuty později se před ním ocitl zcela sám Kubice. První jeho hlavičku bravurně kryl, ale na dorážku už byl krátký – 2:3.

Poločas: 1:1. Branky: 43. Rulf, 56. Malý – 1. Kotáb, 81. Geňo, 85. Kubice. Rozhodčí: Hajšman. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (75. Malý). Diváků: 350.

TACHOV: Pták – Šácha (53. Kabourek), Kaše, Luk. Čížek, J. Viterna, Machač (76. Šuranský), Braun (46. Lad. Čížek), Hutta, Hudec, Malý, Rulf.

Chada: Za předvedený výkon musím kluky jen pochválit

TACHOV - Co řekl po vyřazení

Miroslav Chada

Autor: DENÍK/František Hlas

Nedělní pohárový duel mezi Tachovem a Buldoky Karlovy Vary měl svoji kvalitu a domácí borci byli blízko k postupu přes třetiligový tým. Nebýt vyloučení Malého, mohli se radovat. „Nemáme se za co stydět. Odehráli jsme s favoritem velmi dobrý zápas,“ chválil hráče trenér FK Tachov Miroslav Chada. „Hlavně v prvním poločasu podali kluci výborný výkon, když jsme soupeře místy i přehrávali,“ byl spokojený s předvedenou hrou tachovský lodivod. Také podle něho bylo zlomovým momentem vyloučení Malého. „Mluvíme o tom pořád. Upozorňujeme hráče, aby se vyvarovali jakýkoliv projevů nedisciplinovanosti. Tímto zbytečným vyloučením jsme si prohráli zápas,“ byl rozlobený Chada. „Soupeř měl navrch ve vzduchu, což bylo dané jeho výškovou převahou. Až do vyloučení jsme Buldoky do vážnější šance nepustili. Pokud kluci hráli po zemi, tak to byl dobrý fotbal. Já je musím za předvedený výkon jen pochválit,“ dodal Chada.