Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALProhra Klatov poslala do druhého kola Vyšehrad

KLATOVY - V prvním poločase držel tým z města karafiátů se soupeřem krok, ve druhém zcela ovládli situaci na hřišti hosté

Autor:
Radmila Nagovská

Druhé kolo Poháru ČMFS si divizní fotbalisté z Klatov nezahrají. První kolo, které se hrálo v neděli na domácím hřišti, se nevydařilo podle jejich představ a třetiligovému soupeři, FK Slavoji Vyšehrad, podlehli 0:2.


„Vyšehrad byl kvalitním soupeřem, navíc hrajícím vyšší soutěž,“ řekl po utkání nový trenér klatovského divizního týmu Jiří Toman. „My jsme mu však byli alespoň v prvním poločase vyrovnaným protivníkem,“ dodal lodivod. Důkazem byla šance Beneše, kterou však domácí hráč nedokázal dovést do úspěšného konce. Toho si byl vědom i trenér Toman. „Beneš řadu věcí na hřišti špatně vyřešil. Domlouval jsem mu o přestávce v šatně. Ve druhém poločase se už sice polepšil, nicméně mu zase docházely síly,“ přiznal klatovský trenér.


Nicméně štěstěna stála už v závěru prvního poločasu na straně Vyšehradu a Matuszny poslal svůj tým v 38. minutě do vedení.


Druhý poločas se hrál plně v režii hostů. Domácí se jen sporadicky dostávali k míči a většina přihrávek byla nepřesných. V 73. minutě přidal Víšek druhou branku hostů a o výsledku a také o postupujícím do druhého kola Poháru ČMFS bylo prakticky rozhodnuto. „Hru měl Vyšehrad pod kontrolou a navíc se prokázala i jejich větší herní kvalita,“ dodal Toman.


První mistrovský zápas čeká Klatovany už druhý srpnový víkend, a tak je v nadcházejících dnech ještě čeká několik tréninků a také dva přátelské zápasy.