Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTicháček věří v úspěšnou sezónu

Detail [›]
Detail [›]
Na otázky polože­né k blížící se nové fotbalové sezóně odpovídal prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček.

Jak byste zhodnotil zápas se Slavií Praha?

Je to historická událost a byl to dárek nám i našim fa­nouškům. Slávie je mistrem ligy a účastníkem Champion League. Zápas se určitě pove­dl a poděkování patří všem divákům, kteří přišli povzbu­dit domažlické fotbalisty. Dík patří všem funkcionářům, kteří se zhostili manažersky i organizačně svých rolí na vý­bornou. Poděkování patří i státní a městské policii, že udržely pořádek. Chceme po­děkovat všem orgánům, které nám vyšly vstříc a městu Do­mažlice, pro které to byla dobrá vizitka. Diváci by rádi viděli více gólů, ale to neo­vlivníme. Hrálo se slušně a férově. Slávie měla po tvrdé přípravě těžké nohy. O pře­stávce jsme se mohli podívat na naše naděje, pro které bylo ctí hrát v slávistických dre­sech a před takovou diváckou kulisou. I večer se podařil a pozvání přijalo vedeni města v čele se starostou Mirosla­vem Machem a poslanec Jan Látka. Byla to důstojná akce ke 100 letům domažlické ko­pané a splnila svůj účel.

Co říkáte turnaji čtyř měst v Rakousku?

Již počtvrté jsme se zúčast­nili tohoto turnaje a vždy jsme si odvezli pohár vítěz­ství. Je to příjemná zkušenost a pro nás je turnaj důležitý, protože se družstvo stmelí. V Domažlicích jsme nastavili vysokou laťku a rakouští sou­sedé se nenechali zahanbit. Bylo vše perfektně zajištěné, jak pořadatelsky, tak i kvalita služeb a celé zázemí. Přivezli jsme si dva poháry a věříme, že ve Francii bude tato tradice pokračovat.

V jaké fázi je výstavba nové fotbalové plochy?

Proběhly všechny legisla­tivní náležitosti, byl vybrán generální dodavatel projektu Silnice Horšovský Týn a příští týden se rozjedou napl­no zemní práce. Náš cíl je ke konci října tento stadion otevřít. Termín je šibeniční a vyžaduje spolupráci všech zúčastněných firem a důleži­tých subjektů. Těším se, že se konečně dočkáme plochy pro fotbalové děti a mládež. Ne­budeme muset 6-7leté děti převážet jinam. Tuto plochu budou moci využívat i ostatní fotbalisté a občané Domažlic. Má moderní povrch - umělou trávu. Při příležitosti otevře­ní uspořádáme galavečer za­měřený k oslavám 100. výročí domažlického fotbalu. K této příležitosti jsme připravili nové suvenýry - odznaky, vla­ječky, přívěsky a dresy. V his­torii našeho klubu se nepři­pravovaly tak velké oslavy. Postupem do divize nastala velká euforie a nadšení pro­růstá nejen mezi hráče, ale i funkcionáře a příznivce na­šeho fotbalu.

Počítáte s posilami? A jaký je momentální stav přípravy na novou sezónu?

Příprava začala před deseti dny, 16. července. Kádr je 18 - 20členný. Přišli noví hráči, Petr Mužík z Lub, Pavel Cihlář z Mochtína. Jsou to i přes své mládí prověření hrá­či. Mají za sebou starty v Kla­tovech a Doubravce. Vloni jsme měli široký kádr, ale po zraněních několika hráčů se ukázalo, že je to málo. Kluci se vydali ze všech sil a v závě­rečných kolech „mleli z po­sledního".Vrátil se Jan Mašek, který přišel z Viktorky Plzeň. Je to dravý útočník a záleží jenom na něm, jak se prosadí. Z hos­tování v Kolovči se vrátil Martin Schötterl. Když využi­je svůj talent a sou­středí se jenom na fotbal, bude platná posila Jiskry. Z Kolov­če se také vrátil Vítězslav Ko­hout. Také se vrátil Milan Ja­neček ze Kdyně, Jakub Bri­chcín z Postřekova a Michal Frček z Tlumačova. Usiluje­me o Václava Radu z Horšov­ského Týna, syna ligového hráče Václava Rady z Dukly Praha, jenž na sklonku karié­ry hrál i u nás. Věříme, že se syn potatil. Naposledy hrál za Slávii Vejprnice a za mládež­nická mužstva Viktorie Pl­zeň. Chceme si udržet Vojtu Mifka. Máme perspektivní B tým a několik dorostenců, kteří vybojovali postup do di­vize. Budou hrát v B mužstvu se zkušenými hráči.

Jaké máte cíle a plány do další sezóny?

Hrát důstojně divizi a na­vázat na loňské výsledky. Myslím si, že osmá příčka je krásné umístění. V závěru soutěže jsme mohli dosáh­nout i na pátou příčku. Vě­řím, že svými výkony přilá­káme diváky do hlediště. S dorostem se chceme udržet v divizi. Chceme připravovat ' kvalitní fotbalisty, abychom se v budoucnu mohli spoléhat na své odchovance.

Jiří Pojar