16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Strakoničtí fotbalisté v poháru skončili. Prohráli v Plzni na Rapidu vysoko 2:5

Plzeň - Fotbalisté Strakonic prohráli v předkole domácího poháru ČMFS v Plzni s tamním Rapidem, účastníkem plzeňského krajského přeboru vysoko 2:5. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

Redakce

Trenér Pavel Koubek

Autor: Jan Škrle

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již v 6. minutě ujali vedení zásluhou Fajsta, který využil centru Peroutky 1:0. Ve 13. minutě mohly Strakonice vyrovnat, ale Hovorkův akrobatický pokus zlikvidoval domácí brankář. Ve 32. minutě měli domácí výhodu trestného kopu, který rozehrál Kovařík, brankář Charvát míč neudržel a Peroutka zvýšil na 2:0. V závěru prvního poločasu mohl tým od Otavy snížit, ale velmi pěknou střelu Vlčka tečoval jeden z domácích obránců těsně nad břevno.
Po změně stran se přeci Strakoničtí zvedli a v 60. minutě snížil Horejš, který zakončil své sólo přesným zakončením 2:1. Ovšem v 65.minutě plzeňský Kovařík využil nepřehledné situace v pokutovém území Strakonic a zvýšil na 3:1. Naději Strakonickému týmu vykřesal sedm minut před koncem Hanzlík, když využil přesnou přihrávku od Horejše 3:2.
Důležité momenty přišly v závěru: nejprve v 85. minutě nejlepší hráč utkání domácí Kovařík zakončil přesně kombinaci s Fajstem 4:2 a o dvě minuty později z brejku obstřelil Charváta 5:2. V samotném závěru obdržel brankář Charvát červenou kartu, když zahrál rukou mimo pokutové území.
„Ten náš výkon bych charakterizoval jako velikou ostudu. Dostali jsme čtyři vlastní branky. Soupeře jsme posadili hrubými chybami na koně. Rapid bojoval a svým enormním nasazením nás přehrál, navíc utkání nevyšlo ani brankáři Radku Charvátovi. V utkání v Plzni jsme postrádali Svobodu, Benedikta, Patrika Káníka a Šrouba, jejich absence byla velice znát. Nyní budeme trénovat od úterý do pátku každý den, budeme se snažit zapracovat na fyzičce, protože nám chyběl pohyb. Touto cestou se chci za náš předvedený výkon v Plzni všem fanouškům strakonického fotbalu omluvit,“ zhodnotil utkání trenér Strakonic Pavel Koubek.

Sestava: Charvát – Hanáček, Cibulka, Hajdušek, Hanzlík – Zelenka (46. Šrámek), Vlček, Koubek (46. Mráz), Kotrnoch – Hovorka (82. Beneš), Horejš.
Prohra s Pískem

V pátečním odpoledním utkání si strakoničtí divizionáři pozvali na Křemelku třetiligový Písek. Utkání bylo od první minuty hodně vyrovnané. Hned v úvodu se dostal do veliké šance exstrakonický kanonýr Jan Zušťák, jeho střelu k tyči brankář Charvát zneškodnil. Ve 25. minutě se domácí tým dostal do vedení krásně zahraným trestným kopem Šrouba 1:0. Písek stačil do poločasu vyrovnat, když ve 39. minutě Beránek našel centrem volného Hanzlíka a ten prostřelil Charváta 1:1.
Ve druhém poločase měl v 65. minutě velikou příležitost Hovorka, ale nevyužil centr Fartáka. V 68. minutě se hosté poprvé ujali vedení – Linhart zakončil kombinaci s Beránkem 1:2. Definitivní podobu výsledku stanovil Beránek, jenž předvedl krásnou individuální akci s přesným zakončením 1:3. V závěru se do zakončení dostal písecký Červenka, který prošel přes domácí obranu po levé straně, jeho tvrdá střela se otřela o tyčku. Hosté díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase tak nakonec vyhráli.

Sestava: Charvát (61.Dudáček) – Šroub, M.Káník, Mirvald (83. Cibulka), Horejš (46. Beneš), Vlček(46. Zelenka), Benedikt, Kotrnoch – Hovorka, Farták.

„S Pískem jsme odehráli velmi kvalitní první poločas, ve kterém jsme si vytvořili několik slibných příležitostí. Ujali jsme se vedení krásnou střelou Šrouba, bohužel jsme si nechali dát v závěru poločasu laciný gól. Ve druhém poločase se projevila lepší kvalita písecké střídačky, postupem času nás soupeř začal přehrávat a také to vyjádřil brankově. Musím přesto hráčům za velmi dobrý výkon s Pískem poděkovat, nebyl to špatný zápas,“ okomentoval páteční zápas lodivod strakonických divizionářů Pavel Koubek.

AUTOR: Tomáš Věneček