5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

FC Písek přesvědčivě vyhrál v divizních Strakonicích, branky zařídily nové posily

Strakonice, Písek - Vloni se oba týmy potkávaly v divizi, vzájemnou bilanci měly lepší Strakonice. V přípravném zápase tentokrát zvítězili po zásluze Písečtí.

Redakce

FC Písek - ilustrační foto.

Autor: Deník/ František Bořánek

V jihočeském derby přivítaly Strakonice první tým FC Písek, který se momentálně připravuje na první sezonu ve třetí lize. Písečtí prokázali po nerozhodné půli větší zkušenost a dvěma góly v poslední půlhodině zpečetili zasloužené vítězství. Všechny góly hostů zařídily nové posily - Hanzlík, Linhart a Beránek.

Dobrou zprávou pro příznivce píseckého FC je návrat do hry uzdraveného Davida Kubiše, který nastoupil po dlouhodobém zranění.

Hosté z Písku byli v průběhu prvního poločasu lepší, domácí tým však dobře bránil. První šanci utkání si vytvořili hosté, spolupráci píseckých hrotů Hanzlíka a Zušťáka ale přečetl strakonický gólman Charvát a nebezpečnou střelu Zušťákovi chytil.

Poté udeřilo na opačném konci hřiště, když ve 25. minutě skončil precizně zahraný trestný kop Šrouba v síti a domácí tým se ujal vedení. V 28. minutě se z dobré pozice dostal do zakončení také domácí Horejš, ale jeho střela byla obránci zblokována. Píseckým se podařilo vyrovnat ještě do poločasu, ve 39. minutě si do vápna naběhl Hanzlík a nekompromisně prostřelil Charváta.

Po změně stran byli znovu aktivnější hosté, ale opět mohli prohrávat - v 65. minutě Farták nacentroval kolegovi z útoku Hovorkovi, jehož hlavička skončila těsně vedle. O tři minuty později se naopak dočkali Písečtí. Beránkovu střelu Dudáček neudržel a Linhart měl již snadnou úlohu.

V 72. minutě strakonický Farták zahodil slibnou šanci na vyrovnání, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Na druhé straně se znovu prosadili hosté – po hezké individuální akci Beránka, který obešel v 76. minutě tři protihráče a obstřelil brankáře Dudáčka. Na výsledku již nic nezměnila povedená střela píseckého Červenky, která orazítkovala jen tyč strakonické branky.

Statistiky k utkání

SK Strakonice 1908 – FC Písek A 1:3 (1:1). Branky: 25. Šroub – 39. Hanzlík, 68. Linhart a 76. Beránek.
Sestava FC Písek A: Samuel (46. Kučera) - Pastyrik, Pivoňka, Kosobud, Pravda -Linhart, Brozman, Komárek, Malý - Zušťák, Hanzlík. Střídali: Kubiš, Hála, Pšenička, Marek, Červenka, Legdan, Beránek.
Rozhodčí: Rejžek - Bernas - Richtr. Přihlíželo 150 diváků.

Ohlasy po utkání

Spokojený trenér píseckého mužstva Zdeněk Staroba utkání ve Strakonicích zhodnotil: „Bylo to další přípravné utkání, kdy jsme zkoušeli nové hráče. Jsme po těžkém týdnu, takže jsem rád, že se nám nikdo nezranil. Na výsledku dnes až tak nezáleželo. Myslím si, že dnešní zápas rozhodně účel splnil.“