Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMemoriál v Chanovicích vyhrál domácí tým

CHANOVICE - Trojici tradičních účastníků fotbalového Memoriálu Františka Pavlovského a Josefa Smitky – Chanos Chanovice, FK Svéradice a FK Horažďovice – hostily v sobotu Chanovice.

Autor:
Radmila Nagovská

Domácí hráči se početnému publiku představili v tom nejlepším světle. Vysoké vítězství nad týmem Svéradic a remíza s Horažďovicemi jim stačily k celkovému prvenství. Druhé skončily Horažďovice, třetí příčka patřila Svéradicím.

Letošní ročník Memoriálu, v pořadí šestnáctý, ozdobil bývalý vynikající fotbalový reprezentant a současný šéf pražských Bohemians 1905 Antonín Panenka.

„Těší mě, že se podobné memoriály, kdy si lidé postavy spojené s fotbalem neustále připomínají, hrají. Pro tým je to zase jedna z možností, jak si zahrát fotbal v rámci letní přípravy. Takže podobným akcím říkám ano a klidně by jich ještě mohlo být víc,“ řekl po slavnostním výkopu Panenka. Ten před odjezdem z Chanovic neunikl pozornosti malých místních fotbalistů a trpělivě rozdával podpisy do památníků.

„Samozřejmě že znám Antonína Panenku. Táta mi o něm a jeho nejslavnější penaltě vyprávěl,“ svěřil se Deníku Jirka Motl z Horažďovic a v ruce svíral památník s Panenkovým věnováním.

Účast na Memoriálu si nenechaly ujít ani vdovy po obou fotbalových činovnících, Marie Smitková a Alena Pavlovská.

„Turnaj vnímám jako velkou poctu pro oba muže a hlavně fotbalisty. Byl to jejich ne koníček, ale doslova velký kůň. Děkuji všem, že nezapomínají a memoriál pořádají,“ řekla Deníku Marie Smitková.

Obě dámy se rovněž zúčastnily slavnostního výkopu, po kterém začal první zápas Memoriálu mezi domácím Chanosem a Svéradicemi. Povzbudit domácí fotbalisty přišel i starosta Chanovic Petr Klásek. „Jsem rád, že fotbalisté uctí památku dvou nadšenců, kteří byli otci svéradického fotbalového zázraku na malé vsi v 80. letech minulého století. Ale i dvou patriotů, kteří své životy zasvětili venkovu a rodným vesnicím – Chanovicím a Svéradicím,“ řekl Klásek.

Jednotlivé zápasy se hrály na dvakrát pětadvacet minut a na jejich regulérnost dohlížela trojice zkušených rozhodčích v podobě hlavního sudího Ardeleyanu, kterému zdatně asistovali Kožár a Votelka.

První zápas vyšel domácím. Ti vyhráli nad Svéradicemi 4:0. Ve druhém utkání se střetli Svéradičtí s Horažďovicemi a štěstí tentokrát stálo na straně Horažďovic, které vyhrály 2:1. V posledním zápasu se utkaly Horažďovice s domácími Chanovicemi a tento zápas skončil bezbrankovou remízou. Vítězem Memoriálu se tak stal domácí Chanos Chanovice, druhý skončil fotbalový klub z Horažďovic a třetí Svéradice.

O mezičas při střídání týmů na jednotlivá klání se postaraly fotbalové přípravky. V samotném závěru pak došlo i na vyhlášení těch nejlepších. Nejlepším gólmanem se stal Michal Forman hájící barvy klubu z Horažďovic. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Lukáš Černohorský z Chanovic a jeho klubový spoluhráč Rostislav Hnídek se stal nejlepším hráčem celého turnaje.

Spokojeni byli nejen organizátoři turnaje, ale i trenéři jednotlivých týmů.

„Byl to velmi úspěšný turnaj, který se odehrál v duchu fair play. Všechny týmy měly perfektní podmínky k tomu, aby si v rámci letní přípravy zahrály,“ prohlásil po turnaji kouč pořádajícího Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek. Chválou nešetřil ani Luboš Vašica, který se stal novým trenérem týmu mužů z Horažďovic.