11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Úspěšný víkend fotbalistů Jiskry

Do­mažlické A mužstvo zahájilo přípravu na nadcházející se­zonu přátelským utkáním proti Baníku Zbůch.

Baník Zbůch - Jiskra Domažlice 0:5 (0:2)
Trenér Milan Dejmek dal pří­ležitost všem hráčům širšího kádru. Hosté byli po celé, utkaní jednoznačně lepším mužstvem, v 15. min. se ujali vedení brankou Bublíka po spolupráci s Černým - 0:1. Domažličtí si poté vytvořili několik slibných šancí. Pro­měnit se jim však povedl až rychlý brejk ve 44. min., kdy Černý vysunul Cihláře, který nedal domácímu brankáři šanci - 0:2. Po změně stran v 59. min. zvýšil Bahleda po spolupráci se Steinbergrem na 0:3. O tři minuty později přidal čtvrtou branku do­mažlický Mužík - 0:4. Na ko­nečných 0:5 upravil těsně před koncem utkání svým druhým gólem v utkání Ba­hleda.

Mariánské Lázně Jiskra Domažlice  1:2 (0:1)
V nedělním podvečeru se­hrálo A mužstvo utkání před­kola Poháru ČMFS. Na hřišti v Drmoulu nastoupili proti účastníkovi karlovarského krajského přeboru Viktorii Mariánské Lázně. Po opatr­ném začátku se do první váž­nější šance dostala Jiskra, která v 9. min. Mužíkovou střelou ohrozila branku ma­riánskolázeňského gólmana Šmejkala, jenž o dvě minuty později zlikvidoval i trestný kop Bahledy. Ve 20. min. si vytvořili šanci domácí, když Zemanovu střelu musel Mle­ziva vyboxovat. První branku přinesla 27. min., když Mužík vysunul Cihláře, ten nacent­roval na nabíhajícího Bublí­ka, jenž otevřel skóre - 0:1. Do konce poločasu si Jiskra vytvořila největší šanci Ba­hledou, který jen těsně minul pravou tyč Šmejkalovy bran­ky. I přesto, že trenér Milan Dejmek nabádal o přestávce své svěřence k většímu nasa­zení, domácí hned v úvodu druhého poločasu vyrovnali Kafkou na 1:1. Po inkasovaném gólu se hráči Jiskry snažili rozhod­nout utkání ve svůj prospěch. Šance Bahledy a Mužíka bo­hužel gólový efekt neměly, a tak rozhodnutí přinesla 77. min. Domácí zahráli v poku­tovém území rukou a z naří­zené penalty nedal Černý brankáři Šmejkalovi šanci a posunul Jiskru do 1. kola po­háru ČMFS, kde jí bude sou­peřem tuto neděli, 27. červen­ce, divizní Slavia Vejprnice.

Sestava Jiskry: Mleziva - Strejc Tesař, Paul, Cihlář - Zb. Černý, Šámal, Mužík, Bublík - Bahleda (87. Šmirkl), Schötterl (78. Mašek). Trenér Milan Dejmek. Rozhodčí: Pe­šek. ŽK 2:3, ČK 0:1 (Mašek), 200 diváků.