Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTurnaj v Horšovském Týně: radovali se fotbalisté Holýšova

Fotbalisté FK Stafin Holýšov se stali vítězi 3. ročníku Memoriálu Josefa Baara, když ve finále porazili obhájce loňského prvenství a zároveň pořádající tým Dy­nama Horšovský Týn 3:1. V souboji o bronz rozstřílel Staňkov, vzhledem k malému počtu hráčů, posílený několi­ka domácími fotbalisty, Blí­žejov vysoko 6:0.
„Hrací doba jednoho utká­ní bylo dvakrát 35 minut. Ví­tězové z první dvou duelů po­stoupili do finále, poražení si zahráli o třetí místo. Pro všechny účastníky jsme při­pravili poháry, pro vítěze pak navíc putovní" prozradil se­kretář horšovskotýnských fotbalistů Josef Vavřička a pokračoval: „Turnaj se vyda­řil nad očekávání. Počasí nám přálo a k vidění byla spousta nádherných gólů. Jediné, co nás mrzí, že Staňkov, ačkoliv o termínu turnaje věděl do­statečně dlouho, přijel pouze s devíti hráči. Situaci jsme na­konec vyřešili tak, že jsme jim půjčili několik našich fotba­listů.
"
V úvodním duelu turnaje změřili síly fotbalisté pořáda­jícího Dynama Horšovský Týn se Staňkovem. V dresu domácích se objevili dvě avi­zované posily, Michal Jiráň a Martin Cibula. „Jiráň hrál v Německu, předtím však ještě oblékal dres pražských Bohemians. Cibula přichází z Manětína," informoval o no­vých hráčích v dresu Dynama Vavřička.A právě Jiráň měl velký podíl na výhře horšovskotýn­ských fotbalistů v poměru 4:1, když vsítil všechny čtyři góly. Ve druhém střetnutí se hráči Holýšova s Blížejovem trápili a o postupu do finále rozhodli až v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době totiž skončilo střetnutí 1:1.Souboj o bronz nabídl pří­tomným divákům bohatou gólovou úrodu. V něm nako­nec Staňkov rozstřílel Blí­žejov 6:0, když po dvou bran­kách zaznamenali František Ludvík a Petr Vavřička, jed­nou se trefili Libor Bočan a Kamil Mráz.Finálový duel zahájili lépe fotbalisté Dynama, když se brankou Františka Cihláře ujali vedení v prvním poloča­se. Ve druhé půli si však dali vlastní gól, aby v samotném závěru utkání dvakrát inka­sovali z kopačky holýšovské­ho kanonýra Tomáše Tlusté­ho a prohráli 1:3.
Pořadatelé odměnili rov­něž nejlepšího střelce turnaje, kterým nebyl nikdo jiný než horšovskotýnský Michal Ji­ráň. Ten se také stal zároveň nejlepším hráčem. Cenu pro gólmana letošního Memoriá­lu Josefa Baara si odvezl ho­lýšovský brankář Ladislav Janča. Organizátoři před soubojem o bronz a finále uspořádali pro diváky soutěž v pokutových kopech. Tu vy­hrál mezi dospělými Josef Stahl, mezi žáky se pak rado­val Lukáš Černý. Zápasy na turnaji odřídila čtveřice roz­hodčích Ivan Petřišče, Václav Kopejtko, Jaroslav Rubáš a František Cihlář.

Karel Fait