14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Turnaj v Postřekově: Jiskra B - Klenčí 2:0 (1:0)

Memoriál J. Šerlovského v Postřekově - Jiskra Domažlice B - Sp. Klenčí 2:0 (1:0).

Rezerva Jiskry se dostala do finákle turnaje v Postřekově, když v úvodním zápasu zvítězila nad Spartakem První chodská Klenčí. Jiskra byla většinu zápasu lepším mužstvem, hráči si vypracovali několik gólových příležitostí, ale za záda brankáře Vebera se jim podařilo dostat míč pouze dvakrát.

Hned v úvodní čtvrthodině si domažličtí hráči vytvořili dvě 'gólovky', ale Kotlanovi po samostatné akci stačil střelu ze 12 metrů reflexivně vykopnout Veber a když o chvíli později Kotlan pronikl po levé straně a naservíroval přesný centr na nabíhajícího Forsta, ten ze dvou metrů překopl klenečskou branku! V 18. minutě se již měnilo skóre, když Bočanův centr sklepl Kotlan pro Krakeše a ten střelou ze 17 metrů k tyči překonal Vebera - 1:0. Několik akcí soupeře, který se snažil o vyrovnání skončilo před šestnáctkou, protože dobře bránící domažličtí zadáci soupeře nepustili k zakončení. Ve 31. minutě našel Brichcín nabíhajícího Kubicu, ale jeho střelu volejem z šestnáctky výborně vyrazil a následně míč zachytil, brankář Klenčí Veber.
V úvodu druhého poločasu se do slibné příležitosti dostal domažlický Kotlan, ale když z 8 metrů přehazoval vybíhajícího Vebera, trefil jen břevno jeho branky. Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Kohela střelou z úhlu ze 14 metrů Pfeifer, ale domažlický gólman jeho střelu vyrazil. V 84. minutě zahrál při obranné činnosti jeden z klenečských hráčů v pokutovém území rukou a nařízený pokutový 'zazdil' střelou nad branku Krakeš. Domažličtí se však o tři minuty později dočkali opakování, když si útočící Kotlan šikovně obhodil soupeřova zadáka, ten jej zastavil pouze za cenu faulu a byl na světě další pokutový kop. Tentokrát si míč postavil mladičký Palúch a s přehledem zvýšil na 2:0. Do konce zápasu, v němž si za trvalou aktivitu domažličtí body zasloužili, se na skóre již nic nezměnilo.
Vítězství poslalo do finále turnaje (neděle 20.7.2008 od 17.00 hodin) rezervu Jiskry Domažlice a soupeřem jim bude jeden z dvojice Tatran Chodov-Sokol Postřekov.

Sestava Jiskry B : Kohel - Malý, Rejthar, Dufek - Brichcín, Palúch, Bočan, Kubica - Forst, Krakeš, Kotlan. Střídali ve 46. minutě: Malého Zdráhal a Bočana Janeček. Trenér: Jiří Šperl.