Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNůž na krku jsme neměli, přesto se nám podařilo postoupit, říká Vavroch

Milevsko - Fotbalisté místního klubu FC ZVVZ zaslouženě vyhráli uplynulý ročník krajského přeboru a od nové sezony budou hrát divizní soutěž – skupinu A.

Autor:
František Bořánek

Milevský trenér Jaroslav Vavroch dovedl fotbalisty FC ZVVZ z krajského přeboru do divize.

Milevský trenér Jaroslav Vavroch dovedl fotbalisty FC ZVVZ z krajského přeboru do divize.
Autor: Deník/František Bořánek

O zhodnocení uplynulého mistrovského ročníku jsme požádali trenéra milevského mužstva Jaroslava Vavrocha.

Splnili jste předsezonní cíl, postup do divize. Jste spokojen?

Chtěli jsme postoupit, ale nebyli jsme pod obrovským tlakem. Nůž na krku jsme neměli. V Milevsku jsme boj o prvenství v krajském přeboru nikdy nevzdali, což jsem uvedl v Jihočeském deníku letos koncem února. V celém klubu nyní panuje po postupu velká radost. Zároveň v souvislosti s tím nám nastávají i starosti a zodpovědnost za další působení mužstva ve vyšší a kvalitnější soutěži.

V závěru jarní části krajského přeboru se počet adeptů na postup zúžil na dva týmy, Milevsko
a Kaplici. Co nakonec rozhodlo o vašem prvenství?

Od patnáctého kola jsme v přeboru neprohráli. Získali jsme šedesát osm bodů a se slušným náskokem jsme nakonec krajský přebor vyhráli. S přímými soupeři, Kaplicí a Českým Krumlovem, jsme uhráli čtyři body. Na jaře byl náš tým nejúspěšnější jak doma, tak i venku. Před druhou polovinou soutěže jsme mužstvo vhodně doplnili. Hráči Sokolt, Šebek a Rajtoral velmi dobře zapadli do našeho kolektivu.

Jakou úroveň měl podle vás letošní ročník krajského přeboru ve srovnání s tím loňským?

Podrobnou analýzu jsem si nedělal, ale celkově, úroveň letošního ročníku krajského přeboru byla vyšší. Bylo zde více těžších utkání. Řada týmů se posílila, bylo vidět i herní a kondiční zlepšení. Určitě by v divizi mělo působit více jihočeských celků.

Je Milevsko připraveno hrát divizní soutěž?

To se uvidí až v samotné soutěži. Samozřejmě, že vím, co by se mělo změnit, nebo co by se mohlo vylepšit, a podobně. Do sezony půjdeme s cílem, udržet divizní soutěž v Milevsku delší dobu. Cítíme podporu hlavního sponzora ZVVZ a. s. Věřím, že i ze strany města dojde ještě k vyšší úrovni spolupráce s naším klubem. Vždyť se jedná i o dobrou propagaci Milevska.

Dojde přes léto ke změnám v hráčském kádru či v realizačním týmu?

Zatím vím jen o odchodech. Rajtoral míří do Rakouska, Novotný a Kukač ukončili činnost. Z Příbrami se vrátil Jan Suchan, po dlouhodobém zranění začal trénovat Radek Fiala. Mužstvo je nutno výrazněji posílit. Určitý plán na doplnění a posílení samozřejmě mám. Všechno je odvislé od finančních možností našeho klubu.

Byl jste spokojen s výkonem mužstva na nedávném domácím Memoriálu Jana Tomáška?

Ostudu jsme rozhodně neudělali. Někteří hráči, jako Komárek, Kosobud, Rajtoral či Vlna již byli na dovolené, proti Viktorii Žižkov jsme navíc hráli i bez Novotného a Sokolta. Zahráli si i kluci z B–týmu a během zápasů je diváci odměnili potleskem. Jsme rádi, že jsme důstojně uctili památku a vzpomínku na Jana Tomáška. Přítomnost ligových týmů byla třešničkou na pomyslném dortu.

Kdy zahájíte přípravu na novou sezonu a jaký bude její program?

Přípravu jsme zahájili 8. července a potrvá celý měsíc. V plánu máme sehrát šest přípravných zápasů a absolvujeme devatenáct tréninkových jednotek.

Jste spokojen s losem podzimní části divize?

V soutěži bude rozhodovat celkový počet získaných bodů po třicátém kole. Už od prvního zápasu bude důležitý každý získaný bod. Vybírat si soupeře tedy asi nemá význam. Pokud se nám podaří vhodně doplnit tým a hráči absolvují naplánovaný tréninkový proces, tak budu spokojen s jakýmkoliv losem.

S čím půjde Milevsko do nové, vyšší soutěže?

Stanovit si nyní reálné cíle, to je tvrdý oříšek. Do soutěže půjdeme s cílem udržet divizi delší dobu. Věřím, že všichni, co máme zájem o milevský fotbal, si uvědomujeme, že postupem do vyšší soutěže práce neskončila, ale naopak, právě začíná.

Čím chcete přilákat více diváků do hlediště?

To je problém nejen v divizi. Věřím, že naši fotbalisté budou hrát mistrovské zápasy na sto procent svých možností a že to diváci poznají a také ocení, jako tomu bylo v závěru minulého ročníku krajského přeboru.