14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Divizionáři na úvod přípravy remizovali. Pozvali si na Sídliště prvoligové dorostence

Strakonice - Divizní fotbalisté  SK Strakonice 1908 sehráli první přátelské utkání s týmem staršího dorostu Dynama České Budějovice. Domácím fanouškům se představila hned šestice nových hráčů

Redakce

Vzdušný souboj. Ve strakonickém dresu si obdyl prémiéru brankář Adam Dudáček (na snímku vlevo) v souboji se spoluhráčem Jiřím Benediktem, který míč odvrací před Jaroslavem Příhodou

Autor: Jan Škrle

Domácí trenér Pavel Koubek v utkání postrádal brankáře Charváta, Hajduška, Křivance, Zelenku a Koubka. V sobotním utkání nově oblékli dres Strakonic: brankář Adam Dudáček (SK Kladno), Miroslav Zach (Písek), Přemysl Šroub (zahraničí), Josef Farták (Dynamo Č.B.), Michal Vlček (Přešťovice), Jiří Benedikt (zahraničí), Ondřej Kotrnoch a Radek Horejš (oba Přešťovice).
 Samotné utkání začaly lépe domácí Strakonice, které se již ve 4. minutě ujaly vedení, když Fartákovu střelu pohotově dorazil Horejš 1:0. Ve 13. minutě se Budějovičtí radovali z vyrovnání, když po rohovém kopu vyrovnal Sláma 1:1. O několik minut později tým od Otavy vedl 2:1 – akci Vlčka zakončil umístěnou střelou Patrik Káník který utkání nedohrál pro svalové zranění. Ve 39. minutě stanovil konečnou podobu výsledku Novák, který zužitkoval pěknou přihrávku Vršeckého 2:2. Po změně stran se ve 48. minutě vyznamenal brankář Švehla po střele Hojdara. V samotném závěru utkání mohl rozhodnout o výhře hostí Nevosad, ale nařízenou penaltu za faul brankáře Kozlíka na Příhodu neproměnil.
Jak viděli utkání trenéři?
 Pavel Koubek (Strakonice): „Bylo na nás vidět, že po týdenní tvrdé přípravě, toho měli kluci dost. Přesto bych řekl, že dokud se nám nezranil Káník a Kotrnoch, tak se nám v útoku dařilo. Jinak utkání hodnotím pozitivně. Co se týká hráčů, nejvíce jsem byl spokojený se Šroubem.“
Pavel Tobiáš (st. dorost Č.B.): „Bylo to první přípravné utkání, mělo to spíše poznávací charakter, takže z tohoto pohledu nedělám závěry. U domácího týmu se mi nejvíce líbil obránce Šroub, remiza je zasloužená“.
 Hvězdou utkání byl obránce Strakonic Přemysl Šroub, který po utkání řekl: „Spokojený jsem určitě, teď jsem měl měsíc a půl pauzu. Absolvoval jsem zatím jeden trénink a tento zápas. Minulý týden mě oslovil pan Faja, jestli bych neměl zájem si zahrát za Strakonice, zatím probíhají jednání.“
V dresu Strakonic se objevil Miroslav Zach, který již zde působil na podzim 2007 a jaro odehrál v sousedním Písku, kde je registrován. Po získání třetí ligy, se neprosadil do kádru FC Písek, byl přeřazen do B–mužstva a jelikož si myslí, že má na vyšší soutěž tak si hledá angažmá v divizi. „Zatím jsme se na spolupráci se Strakonicemi nedomluvili, s vedením klubu jsme nenašli společnou řeč a momentálně jsem v kontaktu s divizním Milevskem.
Jinak mužstvo odehrálo dobrý zápas, hlavně v prvním poločase, věřím, že tým má velký potenciál a nemělo by mít problémy v divizi,“ dodal Miroslav Zach.
Sestava SK Strakonice: Dudáček ( 30.Švehla, 60.Kozlík ) – Šroub, Svoboda, Cibulka, Zach – Farták, Benedikt, Vlček, Kotrnoch – Horejš, P.Káník. Střídali: Hanáček, Mirvald, Beneš, Hovorka.

AUTOR: Tomáš Věneček, Jan Petráš