15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Strakoničtí fotbalisté na úvod remízovali

Strakonice - Divizní fotbalisté Strakonic remízovali v úvodním přípravném utkání s ligovým starším dorostem Dynama České Budějovice, které vede od nové sezony zkušený trenér Pavel Tobiáš.

Redakce

Souboj strakonického Šrouba s českobudějovickým Svobodou.

Autor: Jan Škrle

SK STRAKONICE 1908 - DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE st.dorost     2:2  (2:2)

Domácí Strakonice začali utkání dobře, hned ve 4.minutě střílel Farták, jeho střelu hostující brankář neudržel a dorážející Radek Horejš otevřel skóre 1:0. První poločas se hrál ve svižném tempu. V 13.minutě hosté zahrávali roh, odražený míč se dostal k úplně volnému Slámovi a ten vyrovnal na 1:1. V 19.minutě se domácí SK opět dostalo do vedení, Vlček uvolnil krásnou přihrávkou Patrika Káníka a jeho střela se za pomoci tyče dostala do brány 2:1. Důležitý moment přišel v 35.minutě, kdy odstoupil ze hřiště Ptrik Káník pro zranění a na hře domácích to bylo znát. V 39.minutě hosté využili zaváhání domácí obrany a Novák vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas přinesl slabší fotbal. Největší příležitost ke změně skóre prováhali hosté v 83.minutě, kdy hosté měli možnost zahrávat penaltu za faul brankáře Kozlíka na Příhodu, ale penaltu neproměnil Nevosad, jeho střela ze značky pokutového kopu mířila vedle. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 2:2. V dresu domácích se představili nové tváře Přemysl Šroub, který hraje v zahraničí a o jeho dalaším působení se rozhodne příští týden, na zkoušce z SK Kladno brankář Dudáček, Farták ze Sušice, který na jaře hrál dorosteneckou ligu v Českých Budějovicích, dále hráči, kteří na jaře oblékali dres Přešťovic, Vlček, Kotrnoch a Horejš a z Rakouska ze vrátil Benedikt. Z pracovních důvodů chyběl brankář radek Charvát a Tomáš hajdušek je na dovolené a dále chyběli Koubek a Zelenka. Tým SK zřejmě posílí i Miroslav Zach, který na jaře hrál divizi v sousedním Písku. " Zatím jsem se Strakonicemi nedomluvil, rozhodne se do konce příštího týden. Jinka si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, soupeř nás ve druhém poločase už přehrával, ale remíza je zřejmě zasloužená". dodal po utkání obránce SK Miroslav Zach.

Utkání rozhodoval s přehledem rozhodčí Rejžek ze Strakonic

Sestava SK Strakonice: Dudáček ( 30.Švehla, 60.Kozlík ) - Šroub, Svoboda, Cibulka, Zach - Farták, Benedikt, Vlček, Kotrnoch - Horejš, P.Káník. Střídali: Hanáček, Mirvald, Beneš, Hovorka.