Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté FC Písek zahájili přípravu na sezonu v ČFL

Písek - Výboru FC Písek se v minulých dnech podařil husarský kousek, když výměnou za divizi s Chebem získal účast v České fotbalové lize v její příští sezoně.

Autor:
František Bořánek

Při zahájení přípravy FC Písek na sezonu se představily i nové posily.Vpředu sedí zleva: Linhart, Beránek, Kučera, za nimi:Smola, Šácha a Červenka.

Při zahájení přípravy FC Písek na sezonu se představily i nové posily.Vpředu sedí zleva: Linhart, Beránek, Kučera, za nimi:Smola, Šácha a Červenka.
Autor: Deník/František Bořánek

Trenérům Zdeňku Starobovi a Petru Tupému se na prrvním tréninku hlásily i nové posily.

V úterý odpoledne se vedení klubu, trenéři a hráči A–týmu, včetně nových posil, a členové realizačního týmu sešli před prvním tréninkem se zástupci médií.Všichni byli přivítáni prezidentem klubu Josefem Šáchou, který v úvodu krátce nastínil, jak těžká sezona čeká nejen ligové mužstvo, ale vlastně celý klub.

Splněný sen

Poté sportovní ředitel klubu Milan Nousek řekl, že to bylo velice těžké rozhodování, zda možnost k působení v ČFL využít či ne. „Vždycky to byl můj sen, aby Písek hrál tuto soutěž a to se mi splnilo. Věřím, že Písku neuděláme ostudu a nezastavíme se až někde v krajském přeboru. To bych velice nerad. Věřím, že budeme v soutěži předvádět výkony odpovídající podmínkám, které zde budete mít. My jsme udělali během posledních dvou tří týdnů maximum pro to, abychom se zde sešli v tomto složení. Není vyloučeno, že do týmu přijdou ještě další noví hráči.“

Poté Milan Nousek představil všechny členy výboru klubu, nově manažera „A“ a „B“ týmu Luďka Maříka a fyzioterapeuta Aleše Smolu. Následně se uskutečnilo představení hráčů, z nichž někteří už jsou kmenovými hráči Písku, někteří jsou ještě ve fázi smluvního jednání a další přišli na testování.

Hráči týmu:

Aleš Červenka (hráč FC Písek), Ondřej Kosobud (zatím hostování z Dynama ČB), David Kubiš (hráč FC Písek, z pracovních důvodů nebyl přítomen), Marek Kučera (hostování z SK Strakonice), Stanislav Legdan (hráč FC Písek), Martin Malý (hráč FC Písek), Jiří Pravda (jednání s SK Dynamo ČB), Jan Pastyrik (jednání s Milínem, aby se stal hráčem FC Písek), Samuel Pobiš (hráč FC Písek), Zdeněk Pšenička, Josef Šácha, Lukáš Hála, Jan Zušťák (hráči FC Písek), Josef Komárek (z SK Slavia Praha, stane se hráčem FC Písek), Václav Zedník, Zdeněk Hanzlík (prozatím hostování z FC Klatovy), Vlastimil Beránek (FC Písek), Tomáš Linhart (FC Písek), Miroslav Samuel (FC Písek z SK Slavia Praha, nebyl přítomen, je na dovolené), Michal Brozman (FC Písek z Třeboně).

Na zkoušku přišli:

Vojtěch Marek (SK Slavia Praha), Josef Caban a Zdeno Cimerman (oba SK Králíky).

Poté hovořil člen výboru Milan Švehla a ve svém vystoupení prohlásil: „Dali jsme se na cestu velkého dobrodružství, které, jak všichni věříme, bude mít dlouhé a úspěšné trvání. Při rozhodování, zda ČFL vzít či nevzít jsem dvě noci nespal, ale nyní dávám Milanu Nouskovi za pravdu, že to bylo správné rozhodnutí. Chci vás všechny požádat, když už jsme se všichni vydali na tuto nelehkou a bojovnou cestu, abyste s námi měli trpělivost. My se budeme snažit vytvořit vám co nejlepší podmínky, abyste se mohli opravdu věnovat jenom fotbalu a nemuseli jste se zabývat jinými záležitostmi. My si budeme plnit povinnosti vůči vám a vy zase vůči klubu. Jsem přesvědčený, že to bude dobře fungovat.“

Těžká příprava

Hráče pak přivítal trenér Zdeněk Staroba, který jim zcela jasně řekl, že to v přípravě nebudou mít jednoduché a o místo v sestavě se budou muset „poprat“.

Už zítra (10. 7.) fotbalisté FC Písek sehrají první přípravné utkání, když od 17.30 hodin na svém hřišti přivítají dalšího účastníka ČFL, tým SK Dynamo České Budějovice B.