Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDiepold míří do Kolovče, Bečka do Rokycan

Hráčský kádr fotbalis­tů vejprnické Slavie, která obsadila v divizi šestou příč­ku, dozná několika změn: „Z Horažďovic jsme získali útočníka Horvátha a z Ně­mecka se vrací žáložník Da­vídek, který za Vejprnice už před časem hrál. Z hostování v Chlumčanech se vrací Šte­fánek a ze Sulkova brankář Loužecký. Do Tlučné naopak od nás míří zpět brankář Ko­vařík a Tachov si stáhl z hos­tování Brauna," vypočítává jisté změny vejprnický trenér Jaromír Mysliveček a má ješ­tě jedno přání: ,Za Černého, který odešel do Německa, po­třebujeme získat stopera, což nebude jednoduché."
Nováček krajského přebo­ru Slavoj Koloveč v letní pře­stávce ulovil velkou rybu. Podařilo se mu získat z Chrás­tu zkušeného záložníka Jaro­slava Diepolda, který byl v závěru uplynulé sezony odvo­lán z funkce hrajícího kouče. „Přichází na roční hosto­vání a ještě usilujeme o útoč­níka Duchka z Přeštic. Z úspěšného kádru nikdo neod­chází, zůstávají i hráči na hostování," uvedl Jiří Velí­šek, vedoucí mužstva Kolov­če.
Další exligista Zdeněk.Beč­ka bude zřejmě hrát za Roky­cany. „Je hráčem Klatov, jed­náme o jeho uvolnění a do na­šeho kádru áčka by se potom vrátil i Radek Schveinert. Prodloužit hostování od nás chtějí Vejprnice v případě Kučery a Doubravka v přípa­dě Vaigla. Bolevec by rád zís­kal našeho Červeného, probí­hají jednání mezi kluby. Do přípravy se zapojí také sedm hráčů, kteří opustili doroste­neckou kategorii," říká Pavel Grimm z vedení rokycanské­ho klubu.
Velkou posilu získal i Chrást, druhý celek krajské­ho přeboru. „Na hostování, přichází Jaroslav Kovařík, hráč plzeňského Rapidu," po­chvaloval si prezident klubu Luděk Vokoun. Zkušený zá­ložník má za sebou třetiligové působení v béčku plzeňské Viktorie a Karlových Varech. „Po odchodu Diepolda do Ko­lovče potřebujeme zvýšit konkurenci v záložní řadě, ale také v obraně a na postu brankáře," dodal Vokoun.Trenérem Chrástu se stal Jaroslav Urbánek, bývalý kouč Doubravky a plzeňské­ho SK ZČE. Hrajícím asisten­tem je Robert Fiala.
Náhradu za trenéra Jaro­slava Kubeše, který už působí v Chlumčanech, hledají Přeš­tice. „Oslovili jsme Vratisla­va Opla, ale ten zatím tréno­vat nechce. Jednáme s Fran­tiškem Slukou, ale zatím se nerozhodl," uvedl přeštický sekretář Jiří Lucák. Bývalý kouč dorostu a rezervy Vikto­rie Plzeň by se měl údajně rozhodnout do konce týdne.

Pavel Hochman