13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Baníkovci po roce opouštějí krajský přebor

STŘÍBRO - Odveta za loňskou prohru se fotbalistům Staňkova povedla. Stříbrské mužstvo baráž nezvládlo, zklamalo hlavně v koncovce

František Hlas

Dvakrát prohrálo v baráži o záchranu mužstvo B. Stříbro s FK Staňkov 2:1 a po roce opouští Přebor Plzeňského kraje. Na Palacké tak v sobotu po poledni zavládl smutek. Hosté vstoupili do odvety aktivněji a testovali domácího gólmana Kosa, který musel zastoupit zraněného Kostelníčka. Ten svůj tým dokázal několikrát podržet, ale slabší chvilku si vybral při druhém inkasovaném gólu. Nejdříve pálil nad branku Poslední a blízko ke gólu měl ve 13. minutě hostující Trhlík, který v dobré pozici hlavičkoval nad branku. Stříbrští vyslali na Jánského dvě propagační střely na rozchytání, ovšem v 15. minutě jej vystrašil projektil Kasla, který jen těsně minul branku. Od této chvále až do 29. minuty měli hosté míč více na svých kopačkách a častěji byli před šestnáckou Baníku. Gólovku si ale nevytvořili. Ve 30. minutě byl v šanci Petraška, ovšem gólman jeho pokus kryl. Na druhé straně se sám před Kosem ocitl Janka, ale domácí gólman vytáhl jeden ze svých parádních zákroků. Ve 39. minutě promarnil tutovku Hřebík a trestný kop poslal Jareš nad branku. V závěru poločasu se opět vyznamenal Kos, který zneškodnil šanci Bozděcha. Hned v první minutě druhého poločasu byl v šestnáctce podražen domácí Dyk a Jareš pokutový kop bezpečně proměnil – 1:0. V tomto momentu Baník zůstával v soutěži zásluhou vstřelené branky na hřišti soupeře. Hosté měli v dalších minutách několik slibných příležitostí, ovšem obrana Baníku byla až do inkriminované doby pozorná. V 65. minutě vyrobila hrubou chybu a průnik Trhlíka zúžitkoval Janka – 1:1. Baník ještě zvedl hlavu a chtěl si vybojovat alespoň prodloužení. Jareš, Petraška a nakonec Šaman skórovat nedokázali a v 77. minutě přišel trest. Janka pronikl do šestnáctky a pod tělem padajícího Kosa poslal Baník do kolen – 1:2. V závěru zápasu už to byla ze strany domácích křeč a hosté tak mohli slavit. V této barážové sérii dvakrát dokázali Staňkovští otočit nepříznivý výsledek a oplatit tak Baníku loňskou barážovou prohru. Tentokrát se radovali hosté a Stříbrští se po jedné sezoně v přeboru vrací do 1. A třídy.

B. Stříbro – FK Staňkov 1:2. Poločas: 0:0. Branky: 46. Jareš (PK) – 65. a 77. Janka. Rozhodčí: Schneider. Diváci: 300.

STŘÍBRO: Kos – Andrle, Hřebík, Uhlíř, Jareš, Petraška, Šaman, Kertis, Kasl, Bednář, Dyk. Střídal Slába.