17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Stafin drtivým závěrem vymazal Chrást

Zápas, ve kterém šlo pouze o čest, přineslo 30. kolo krajského přeboru. Holýšov­ský Stafin přivítal na svém hřišti mužstvo Spartaku Chrást spolu s bravurním střelcem Bezdičkou.Hosté přijeli bez čtyř hráčů, ale i přesto jeden z chrástec­kých prohlásil, že v Holýšově zvítězí 4:2. Opak byl pravdou.

Stafin Holýšov - Spartak Chrást  4:2 (1:1)
K zápasu nastoupila obě družstva velmi bojovně nala­děna a diváci viděli vyrovna­nou hru. Do první velké akce se ve 3. minutě dostal domácí kapitán Tlustý, který po přímém kopu Procházky hlavičkoval těsné mimo bránu. Ve 4. minutě to byl opět Tlustý, který ohrozil branku hostí. Po kombinaci z autu chtěl hlavičkovat do brány, ale než se k němu míč dostal, tak jej chrástecký obránce tě­lem odstrčil. V 10. minutě obdržel žlutou kartu hostující hráč za faul na Procházku. O dvě minuty později ve 12. minutě udělil rozhodčí žlutou kartu i na straně domácích. Obdržel ji Kaas za šlapák. Poté se hra vyrovnala. Ve 28. minutě neuhlídala holý­šovská obrana Bezdičku, a ten osamocen šel sám na Janču, kterému nedal šanci a pro­ střelil brankáře – 0:1. Ve 40. minutě obdržel žlutou kartu chrástecký Tyr za faul ve vápně na Tlustého a roz­hodčí nařídil pokutový kop. Domácí kapitán, expert na penalty, se nemýlil a srovnal skóre na 1:1. Následně byl odměněn žlu­tou kartou i hostující brankář Bláha za nesportovní chová­ní. O minutu déle ve 41. minu­tě, po proměněné penaltě, ne­udržel nervy kanonýr Chrás­tu Bezdička a obdržel také žlutou kartu. Ve 42. minutě ukopl z nohy Novému jasnou tutovku hos­tující obránce.Do druhého poločasu vstou­pili aktivněji domácí, kteří zahrozili již ve 48. minutě, kdy Procházka z dvaceti met­ru orazítkoval břevno. Byli to ale hosté, kdo ude­řil. Všichni domácí hráči očekávali ofsajd a přestali hrát. Rozhodčí však nepískl. Bezdička měl už lehkou práci a opět nedal holýšovskému brankáři šanci - 1:2. Od této chvíle převzali ini­ciativu domácí fotbalisté. V 64. minutě zaspala chrástecká obrana a Tlustý šel sám proti Bláhovi. Ten konečky prstů vytěsnil míč na roh, ze které­ho domácí nakonec nic nevy­těžili. V 67. minutě se holýšovští diváci konečně dočkali. Do­mácí Procházka od půlky hřiště přešel přes čtyři hráče, nahrál do vápna, kde byl při­praven Tlustý a nekompro­misně prostřelil padajícího Kulhánka - 2:2. V 70. minutě si diváci mohli znovu zakřičet gól. Těsně než domácí Šimka vystřídal, vy­bojoval ještě přímý kop, který Tlustý poslal do vápna a Sná­šel hlavičkou zvýšil na 3:2. V 72. minutě obdržel žlutou kartu za faul chrástecký Moj­žíš. V 81. minutě vyslal Lukáš centr do vápna, kde Tlustý hlavičkou završil svůj hatt­rick – 4:2. Konec zápasu se dohrával v režii domácích, kteří si svůj náskok uhlídali a po zásluze získali poslední tři body v letošním ročníku krajského přeboru.

Sestava Holýšova: Janča - Nový, Hamerník, Snášel, Ka­as, Majlát (16. Hrdina), Jeniš (72. Vrba), Tlustý, Procházka, Lukáš, Šimka (70. Dostálík). Trenér: Š. Hirschl.  ŽK:1:4, 130 diváků.