27 28 29 30

Zápasy I. B třídy podrobněji.

DOMAŽLICKO - O víkendu za­čala po zimní přestávce i krajská I. B třída. Na programu byla hned dvě derby, ve kterých se Utkala Bělá s Meclovem a Poběžovice s kleneč­ským Spartakem.

Bělá –Meclov  3:1 (2:0)
Před výkopem domácí funkcio­náři popřáli a předali svému před­sedovi Miroslavu Vonáškovi dres s číslem 50 a jménem Vony. Poté rozhodčí Šlapák zahájil zápas. Od začátku utkání byli domácí lepší, střelecky se ale dokázali prosadit až v závěru první půle, když ve 43. minutě střelou do šibenice otevřel skóre Kraml a ve 45. minutě zvyšo­val na 2:0 Jan Nový po přihrávce Strouhala. Ve druhém poločase se diváci dočkali jen několika gólo­vých přfležitostí. Branky pak pada­ly před koncem zápasu. V 84. mi­nutě přidal třetí branku po indivi­duální akci Nováka Houda. Po­slední slovo měli hosté, když v na­staveném čase na konečných 3:1 stanovil po rohovém kopu Chlou­pek.
Poběžovice-Klenčí  3:0 (0:0)
Hned v úvodu utkání měl velkou příležitost hostující Hromník, když šel sám na poběžovického gólma­na Jirátka, ale svoji šanci zahodil, když mířil vedle. Poté domácí po­stupně ovládli hru, ale v prvním poločase se jim překonat kleneč­ského brankáře Sokola nepodařilo. Druhá půle již patřila Poběžovi­cím, jejichž hráči se lépe pohybo­vali a kombinovali. Z tlaku dokázali vytěžit dvě rychlé branky, když domácí využili pasivitu Klenčí a prosadili se Rada s Růžkem. V zá­věru utkání ještě Krutina střelou z přímého kopu překonal špatně po­staveného Sokola a pečetil tak ví­tězství svého ty'mu.
Záchlumí-Koloveč  1:4 (0:0)
Souboj posledního celku s v té době druhou Kolovčí probíhal podle očekávání a hostující celek nepřipustil žádné překvapení. O svém 'povinném' vítězství rozhodl již v první půli, kdy míč do sítě Záchlumí poslali Duchoň, Homol­ka a dvakrát přesně mířil koloveč­ský kapitán Kruml. Ve druhé půli s vědomím náskoku hosté polevili a dovolili domácím vstřelit branku, kterou Kříž stanovil na konečných 1:4. Díky vítězství v Záchlumí a za­váhání Dlouhého Újezda v utkání s Přimdou se Koloveč dostala na první příčku I. B třídy a v neděli se ji bude snažit udržet právě proti druhému Dlouhému Újezdu.

Konst. Lázně-Dyn. H. Týn  1:3 (1:0)
První poločas souboje sousedů v tabulce se vydařil domácím, kteří šli do vedení zásluhou Moláka a do šaten odcházeli spokojenější. Po změně stran ale hosté zabojovali a zásluhou posil z Postřekova, bratrů Tomáše a Radka Šindelářových, otočili nepříznivý stav. Radek se prosadil dvakrát a mladší Tomáš jednou. Díky výhře se hráči Dyna­ma dostali před svého soupeře na pátou příčku průběžného pořadí.