Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALM. Gengel: Kluci ukázali, že sem patříme

BEZDRUŽICE - Ve fotbalové 1. B třídě skupiny A se do baráže o postup do 1. A třídy probojovaly Bezdružice, nováček soutěže 

Autor:
František Hlas

Trenéři.

Trenéři.
Autor: DENÍK/František Hlas

Jako druhý celek okresního přeboru bojovala Jiskra Bezdružice o postup do 1. B třídy. Zápasy s Hrádkem zvládla a po první sezoně v krajské soutěži skončila opět druhá a čeká ji další baráž o postup do 1. A třídy. O ní a hlavně o právě odehrané sezoně jsme si povídali s trenéry Jiskry Miroslavem Gengelem a Václavem Jarošem.

Počítali jste s tím, že po postupu přes baráž do 1.B třídy se budete v této soutěži pohybovat v horních patrech tabulky a nakonec vás čeká další baráž o postup? M.G.: Určitě to bylo pro nás a hlavně pro fanoušky velké překvapení. Jsme rádi, že jsme mohli všem ukázat, že do 1.B třídy patříme a druhé místo v této soutěži je odměnou za dosavadní práci. I přesto, že jsme se jako každý tým potýkali se zraněnými a hlavně s kolísavou formou některých hráčů. Vstup do soutěže byl asi nad očekávání. Z třinácti zápasů čtyři remízy a jen jediná prohra v Dl. Újezdě.

 Jak vy hodnotíte podzimní část? V. J.: Podzimní část jsme začali velmi dobře. Kluci byli po postupu z dvojky v euforii a chtěli ukázat, že mají ještě navíc. Hra, kterou jsme praktikovali, přinutila soupeře k chybám. Hráči byli správně agresivní, nechyběl nápad a dobrá koncovka. Důležité bylo, že jsme vyhrávali těžké zápasy třeba jen o gól. Dobře nám celou sezonu pracovala obrana a ke konci podzimu a jara také útok.

V jarní části se Bezdružicím už tolik nedařilo, přišly porážky. Kde hledat příčiny? M.G.: Povedla se nám zimní příprava, ve které jsme zapracovali na fyzičce a sehráli dobrá utkání s mužstvy z mužstvy krajského přeboru. Hráči byli na jaro hodně nabuzeni, ale první zápas v Heřmance je rychle zchladil. Soupeři se na nás už lépe připravovali, bylo to těžší. Prohry v Heřmance, Lázních a Postřekově nás hodně mrzí. Hlavně jsme nebyli spokojeni s předvedenou hrou. S takovou bychom v baráži určitě neuspěli. Na druhou stranu jsme vyhrávali důležitá utkání. Jak se Stodem, Újezdem, Rozvadovem nebo v Domažlicích, kde při nás stálo i trochu štěstí.

Vyberete zápas, který vás nejvíce uspokojil? V.J.: Bezesporu to byl zápas v Bělé nad Radbuzou. Všichni hráči podali nejlepší výkon jara. Byli v pohybu, skvěle kombinovali a dali krásné branky, doslova si ten zápas užívali. Na podzim bych vybral utkání v Rozvadově, kde jsme zase zaslouženě výhru doslova vydřeli. Po závěrečném kole čeká mužstvo druhá baráž po sobě. To je jistě pro bezdružický fotbal úspěch.

Koho byste si přáli za soupeře? M.G.: Úspěch to rozhodně už je, ale ještě nás čeká zítra poslední zápas s Klenčím. Rádi bychom udrželi domácí neporazitelnost, ale hlavně chceme odehrát utkání bez zranění. Baráž je ošidná, musíme se na ni dobře připravit. Určitě to bude divácky velmi atraktivní souboj. Uděláme pro úspěch maximum. Budeme spoléhat i na naše skvělé fanoušky, kteří při nás stáli, i když se zrovna nedařilo. Letos je 1.A třída nesmírně vyrovnaná, nebude to vůbec lehké, ale našim tajným přáním je mužstvo VS Plzeň.

Je známo, že Jiskra hraje na nejhorším hřišti. Chystá se nějaká rekonstrukce jak hrací plochu zlepšit? V.J.: Určitě ano. Teď se pracuje na oplocení areálu. V druhé fázi se bude intenzivně zatravňovat hrací plocha. Na řadu pak přijdou nové střídačky a zámková dlažba před nimi. No a ve třetí fázi je v plánu také rekonstrukce stávající restaurace Sport.

                                          Milan Sládek