11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Strakonice v domácím loučení prohrály, i když dvakrát vedly

Strakonice - Divizní fotbalisté sestupující Doubravce podlehli 2:3. Hosté zvrátili vývoj ve druhé půli.

Miloš Vrátný

Strakoničtí fotbalisté v posledním utkání sezony před domácím publikem prohráli s Doubravkou 2:3, když vedli 2:1. Velkou šanci za tohoto stavu měl Petr Hovorka (vpravo, vlevo je hostující Martin Smíšek), který trefil ale jen tyč.

Autor: Jan Škrle

Strakoničtí divizní fotbalisté nezvládli své poslední domácí utkání. V neděli podlehli Doubravce 2:3 (2:1), která už v té době byla jistým sestupujícím.

Jihočeši začali dobře. Už v 1. minutě našel Novák přesnou přihrávkou Šafránka a ten se nemýlil. Hosté však brzy srovnali krok, po krásné kombinací Šimra s Kovacsem – posledně jmenovaný vyrovnal. „Před utkáním jsem hráče nabádal, aby eliminovali střed hřiště, kde hru soupeře tvořil zkušený Vaigl. Bohužel se nám to nepovedlo,“ popsal taktické plány trenér týmu od Otavy Pavel Koubek.

V průběhu prvního poločasu se šance střídaly na obou stranách. Domácího Hovorku vychytal pohotový Míčka a na druhé straně Charvát zlikvidoval střelu Šimra. Ve 42. minutě chyboval v rozehrávce hostující Vaigl a Křivanec střelou z hranice vápna zamířil do šibenice – 2:1.

Po přestávce se více prosazovali hosté. A nakonec dokázali skóre otočit.

„Zlom přišel při šanci Hovorky, který za stavu 2:1 trefil tyč a soupeř potom trestal,“ popsal rozhodující moment zápasu Koubek.

V 71. minutě šanci Bobáka stačil brankář Charvát vyrazit, ale na přesnou dorážku Šimra nestačil. O výhře Západočechů rozhodl v 83. minutě Novák.

Utkání nabídlo vcelku pohledný fotbal, ze strany domácích však jen v první půli. Pak opanovali hřiště hosté a díky své technické vyspělosti vývoj zápasu zvrátili.

„Soupeř prokázal kvalitu, je až obdivuhodné, kolik bodů na jaře získal. Náš duel bych označil za kolaps. Čeká nás ještě poslední utkání v Klatovech, pokusíme se tam uhrát nějaké body,“ uzavřel kouč.