Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKANONÁDA. Tak výrazné vítězství v divizi písečtí diváci už hodně dlouho nepamatují

Písek - Všichni příznivci kopané, kteří se přišli podívat na poslední jarní kolo divize, odcházeli nadšeni.  

Autor:
Redakce

FC Písek - ilustrační foto.

FC Písek - ilustrační foto.
Autor: Deník/ František Bořánek

FC Písek – FK Králův Dvůr
7:0 (3:0)

Jak se utkání vyvíjelo? Ve 3. min. zaútočil hostující Dochtor, který se nebezpečně blížil k brance domácích, ale pohotový Šácha mu střelecké zakončení nepovolil. V 7. min. byl v pokutovém území zbaven míče Zušťák, který po zákroku Kličky musel být ošetřen mimo hřiště.

Ve 12. min. Staroba z rohového kopu rozehrál přesně na Pastyrika, ale střela hlavou do sítě nepadla. Ještě v této minutě poslal dorostenec Hála míč na Červenku, jeho centr od pravého rohového praporku zpracoval Zušťák a domácí vedli 1:0.

Začal koncert domácích. V 15. min. Malý z 20 m těsně nad, 16. min. Červenka unikl s míčem od poloviny hřiště, ač tísněn vypálil, ale brankář Soukup kryl. Ve 28. min. Šácha přihrál Zušťákovi a ten z otočky skóroval – 2:0. Ve 38. min. perfektní přízemní kombinace Malý – Holan – Červenka – Zušťák, ale brankář hostí zázračně kryl. Ve 42. min. Holan přihrál volnému Zušťákovi, ten obešel brankáře a zvýšil na 3:0.

Ve 2. poločase převaha domácích pokračovala jak herně, tak střelecky. V 51. min Zušťák – 4:0, v 67. min. po rohovém kopu Malého skóroval Holan na 5:0. 75. min. Zušťák po ideální přihrávce Červenky obešel opět brankáře a zavěsil – 6:0. V 79. min. znervoznělý brankář hostí zaváhal s odkopem, míče se ujal Zušťák a skoroval na 7:0.

Rozhodčí Kubec, ŽK 2:1, 290 nadšených diváků. Sestava : Poplštein – Staroba (Zach), Šácha, Pastyrik, Hála – Červenka, Kosobud, Malý, Pšenička (Legdan) – Zušťák (Puchmajer), Holan.

Trenér Petr Tupý: „Jsme rádi, že jsme soupeři vrátili podzimní porážku. Hráli jsme zodpovědně a soupeře jsme k ničemu nepustili. Nelze nepřipomenout výkon Honzy Zušťáka, střelce šesti branek. Musím pochválit i celé mužstvo, ale nemohu mimo to opomenout zařazení dorostence Hály.“

Prezident FC Písek Josef Šácha: Jsem spokojený s umístěním I. A mužstva na 4. příčce i s předvedenou hrou. Je to historické umístění civilního celku v divizi v Písku. Víme o nedostatcích, ale ty hodláme v letní přestávce odstranit a připravit tak mužstvo na podzimní sezonu. Nesmím opomenout postup dorostu do divize, což je pro budoucnost kopané v Písku důležitá věc.

Naší snahou je do budoucna postoupit z divize výš a dodávám k tomu, že to třeba nebude dlouho trvat. Chceme dobře reprezentovat naše město a revanžovat se za jeho podporu. Děkujeme současně všem sponzorům, bez kterých bychom nemohli cíle splnit.“
 

Stanislav Maruna