11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Tomáš Věneček má na kontě další vítězný zápas

V dohrávaném utkání 27.kola Moravsko-slezké ligy se včera utkali fotbalisté Frýdku Místku a Sulka Zábřeh. Po dvou týdnech se v bráně hosté objevil Tomáš Věneček.

Frýdek Místek - Sulko Zábřeh    0:1  (0:0)
Branka: 86.Pinkava
Diváků: 900
ŽK: 3:2

Střely na branku: 7:4
mimo: 5:3
Rohy: 8:3

Domácí svého soupeře od začátku přehrávali, ale naráželi an velmi pozornou obranu hostí včele s brankářem Věnečkem, který v 6.minutě zlikvidoval první velikou šanci Szmeka. V 12.minutě domácí již Věnečka překonali, ale na brankové čáře zakročil obránce Cetkovský. V 24.minutě domácí rozehráli nacvičený signál, na který si naběhl kanonýr Skotnica, ale jeho střelu do šibenice vytáhl Věneček na břevno a dorážka skončila tesně vedle. V těchto fázích utkání se hosté pouze bránili.
Ve druhém poločase se hra postupně vyrovnála, hosté se dotávali častěji na dostřel brankáře Ditterta. V 76.minutě ještě domácí brankář zlikvidoval střelu Pinkavy, ale stejný hráč si vše napravil v 86.minutě, kdy využil nedorozumění v obraně domácích a prostřelil golmana  domácích 0:1. Hosté výhru udrželi.

Frýdek-Místek: Dittert - Staněk, Hrdlička, Krajčovič, Čelůstka - Mišinský (46. Kořínek), Literák (18. Vavruša), Cabák, Němec - Skotnica, Szmek (46. Myšinský). Trenér Radoslav Látal.

Zábřeh: Věneček – Martinka, Cetkovský, Řehák, Vývoda, Dragon, Špunda (71. Macek), Pobucký (88. Janek), Laštůvka, Pinkava, Lipka (56. Svozil).

Ohlasy po utkání:

Radek Látal : " Rozhodl první poločas, kdy jsme nevyužili spousty šancí a ve druhém poločase už to z naší strany byla pouze křeč. Dnešní prohra mne mrzí hlavně kvůli divákům".

Roman Kubíček (Sulko Zábřeh): " Hráli jsme na půdě čtvrtého týmu třetí ligy a proto jsme k tomu podřídili taktiku. Přežili jsme několik velikých šancí domácích, kde nás podržel Věneček a ve druhém poločase jsem hráče nabádal, aby byli odvážnější, poté se nám to vyplatilo".

Zdroj: Moravsko-slezký denik