POSTŘEKOV - Bezdružičtí prohráli v Postřekově 2:0

František Hlas

Ilustrační foto.

Autor: DENÍK/František Hlas

K dalšímu zápasu fotbalové 1.B třídy jela Jiskra do Postřekova. Domácí, kteří hrají o záchranu, předvedli velmi dobrý výkon. Naopak náš zástupce zklamal výkonem i hrou a přenechal Chodům po výsledku 2:0 všechny body. Jiskra nezačala zápas vůbec špatně. V úvodní dvacetiminutovce měla více ze hry, ale její akce končily u hranice šestnáctky na dobře zorganizované obraně. Domácí více chtěli, bojovali o každý centimetr hřiště a doslova se prali o každý míč. První poločas byl plný osobních soubojů, rohů a přímých kopů. Zato gólových akcí, které by stály za zmínku, bylo pramálo. Druhá půle nabídla mnohem zajímavější momenty. Nejprve domácí M. Čára fauloval v šestnáctce hostů obránce T. Blažka, ale píšťalka arbitra zůstala němá. Útočník v akci pokračoval, ale na pětce ho srazil Sládek a kopala se penalta. Kapitán Tauer ji proměnil - 1:0. Jiskra v tomto zápase nemohla najít recept na dobře hrající Chody, kteří je předčili ve všem herních činnostech. Domácí si svou aktivní hrou doslova vynutili další gól. Střelu, kterou tečoval Hvízdal, chtěl Londa odkopnout, ale míč mu přeskočil nohu a skončil v síti – 2:0. V zápase se také blýskl mladý rozhodčí, který vyloučil po žlutých kartách hostujícího Gengela a M. Kalistu. Nutno dodat, že žluté karty v tomto zápase rozdával téměř za vše. V závěru Jiskra hru otevřela a jen zásluhou brankáře Londy už neinkasovala.

S. Postřekov - J. Bezdružice 2:0. Poločas: 0:0. Branky: Tauer (PK), vlastní. ŽK: 4:6. Diváků: 100.

BEZDRUŽICE: Londa – Bastl, L. Blažek, T. Blažek, M. Blažek, Martin Kalista, Hvízdal, Gengel, Sládek, Korynta, Komárek. Střídal Cvrček.