14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Trefa Jareše přinesla tři body

STŘÍBRO - Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Baník Stříbro – Rapid Plzeň 1:0 (1:0)

František Hlas

Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Baník Stříbro – Rapid Plzeň 1:0 (1:0)

Autor: Karel Lukeš

Mužstvo B. Stříbro vybojovalo na domácím trávníku tři veledůležité body. S vysoce favorizovaným Rapidem Plzeň zvítězilo 1:0, když jedinou branku utkání vsítil Jareš. Domácí fotbalisté dostali první šanci v podobě přímého kopu hned v páté minutě, ale s lehkou střelou neměl gólman Rapidu příliš práce. Obraně hostů dělal problémy především Jareš, který však v sedmé a ani v deváté minutě míč za záda gólmana nedostal.

Tentýž hráč nebezpečně centroval i o několik minut později. Brankář Rapidu střelu neudržel, ale zastoupila jej obrana a míč uklidila do bezpečí. Z první akce hostů mohl být gól, když Kostelníček vyrazil míč jen k nohám Lavičky, jenž ale nedokázal prostřelit obranný val Baníku. Při tomto obranném zákroku se zranil stříbrský Hřebík a musel být střídán. Ve 22. minutě podržel hosty brankář, který kryl střelu Bednáře. Vedoucí gól měl po rohu Jareše na hlavě Uhlíř, ovšem míč skončil těsně vedle tyče. Na druhé straně zahrozili také po rohu hosté, ale ani jejich hlavička se mezi tyče nevešla. Ve 27. minutě se k přímému kopu postavil Kertis.

Jeho centr přizvedl hlavou Petraška a míč se dostal až k Jarešovi, který pohotovou střelou rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Rapid zahrozil o sedm minut později. Střelu z přímého kopu Kostelníček neudržel, ale domácí obrana stačila včas odkopnout. Ve 37. minutě se dral před brankáře Rapidu Bednář, ale v tísni nedokázal zamířit mezi tyče. Chvíli před přestávkou se vydal s míčem přes půl hřiště Šaman, který už ale neměl k zakončení potřebnou sílu. V úvodu druhého poločasu zahrával Baník přímý kop, ale střelu Kasla si pohlídal brankář Rapidu. Ten pak rychlým a dlouhým odkopem nabídl šanci svým spoluhráčům. Nebezpečnou situaci dobře přečetl Andrle a razantním odkopem situaci uklidnil.

Navrátilec do základní sestavy Baníku, Martin Dyk, mohl pojistit vedení Baníku v 53. minutě, ale Rapid opět podržel gólman Nikrmajer. Domácí ve snaze dát gólovou pojistku nadále tlačili svého soupeře na jeho polovinu, ovšem šance Petrašky a Kasla radost do řad baníkovců nepřinesly. Kuriózní situaci přinesla 62. minuta. Na trávníku zůstal ležet hlavní rozhodčí, který se zranil při pokusu vyhnout se míči. Po ošetření utkání dořídil. Výborně hrající Jareš si v 72. minutě naběhl na dlouhý míč, gólman hostů byl ale na místě. Vzrušení v pokutovém území Baníku přinesla 76. minuta, kdy se hosté dožadovali penalty za ruku jednoho z obránců. Kopal se jen rohový kop. V posledních minutách zápasu se hosté stále častěji tlačili k brance Baníku, ale jejich šance končily na pozorné obraně.

V 90. minutě do pokutového území domácích přiběhl na rohový kop i brankář Rapidu, ale ani on nepomohl k vyrovnání. Byl to nakonec Baník, kdo mohl udělat gólovou tečku za utkáním. V nastaveném času šel sám na brankáře Rapidu Slába, ale jeho snaha o přehození skončila mimo tyče.

Poločas: 1:0. Branka: 27. Jareš. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:3. Diváků: 100.

STŘÍBRO: Kostelníček – Andrle, Hřebík (19. Slába), Uhlíř, Jareš, Petraška (90. Ichnatolya), Šaman, Kertys, Kasl, Bednář (67. Mička), M. Dyk.