Sparta se střelecky trápí, hosté mají tři body

DLOUHÝ ÚJEZD - Sparta prohrála s Heřmanovou Hutí 0:2

František Hlas

Ilustrační foto

Autor: DENÍK/František Hlas

V dalším kole 1. B třídy v kopané hostila Sparta Dlouhý Újezd mužstvo SHH Heřmanovu Huť. Domácí překvapivě prohráli 0:2. Sparťané nastoupili v kombinované sestavě, trenér Sobotík musel opět sáhnout do rezervy a seniorů. Samotný zápas nezačali domácí špatně. Ve čtvrté minutě střílel z otočky Jakub Bukva. Po něm měli šanci hosté, ale Haník kryl. Po rohu Velety mířil Žemlička hlavou nad branku. Další jeho pokus likvidoval ve 13. minutě Kilián. Kapitán Zeman a Gunčaga stříleli rovněž slepými. Běžela 20. minuta a Marek musel skluzem zachraňovat. Přišel ještě odkop, ale následná hlavička Ulče znamenala změnu skóre - 0:1. O té doby Sparta sice hrála, ale akce končily většinou před šestnáctkou Heřmanky. Gólman Haník bravurně kryl dvě šance hostí. Ve 32. minutě konečně předvedla pěknou akci Sparta. Veleta protáhl brankáře hostí a dorážkou sestřelil obránce tvrdou ranou A. Dravecký. Stav se ale neměnil. V 37. minutě potěšila akce po ose A. Dravecký, Zeman a Jakub Bukva, kdy posledně jmenovaný pálil těsně vedle. Střeleckou nemohoucnost domácích potvrdil Veleta, který střílel až do nebes. Dvě minuty před koncem půle levačkou dobře pálil hostující Hackel. Druhé dějství začal Jakub Bukva akcí, kdy snad chtěl jít až do sítě, místo aby přihrál. Poté jeho hlavičku z rohu zlikvidoval Kilián. Charakter dalších minut byl podobný jako v prvním poločase. Sparta hrála, ale zadáci hostí je snadno zastavovali ještě před šestnáckou. V 57. minutě musel opět zachraňovat gólman Haník. Hosté spálili tutovku v 64. minutě. Po nich byli v menších příležitostech sparťané Marek a Jakub Bukva. Osm minut před koncem nastřelili hosté ještě tyč. Po akci Jakuba Bukvy zakončoval sparťanský kapitán Zeman velice nepřesně. Pak přišla druhá chyba domácí obrany a Hackel upravil na konečných 0:2. Sp. Dl. Újezd - SHH Heř. Huť 0:2.

Poločas: 0:1. Branky: 20. Ulč, 89. Hackel. Rozhodčí: Lang. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

SPARTA: Haník - Gunčaga (62. T. Bukva), Stoklasa, Tribula, Žemlička, Švábek (61. Eidelpes), Zeman, E. Dravecký (30. A. Dravecký), Veleta, Marek, Jakub Bukva. Trenér Sobotík.