Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStrakonice splnily povinnost, porazily poslední Jankov

Strakonice - Kádr fotbalistů Strakonic z výkonnostních důvodů museli opustit Maroušek a kapitán Kostka.

Autor:
Miloš Vrátný

Strakonice doma porazily Jankov 2:0. Na snímku jsou v souboji autor prvního gólu Petr Hovorka a Kursa (v popředí).

Strakonice doma porazily Jankov 2:0. Na snímku jsou v souboji autor prvního gólu Petr Hovorka a Kursa (v popředí).
Autor: Jan Škrle

Po pěti zápasech se divizní fotbalisté Strakonic dočkali opět výhry. Tři body si připsali po nedělní domácí výhře 2:0 (1:0) nad posledním Jankovem.

Nová trenérská dvojice Pavel Koubek – Josef Tisot, která tým po odvolaném Jaroslavu Voříškovi převzala minulé úterý, tak mohla slavit vítěznou premiéru.

„Jsem spokojený. Kluci vyhráli díky zvýšené bojovnosti a chuti do hry,“ hodnotil Pavel Koubek. I když vítězství mohlo být přece jen výraznější, Jankov nebyl – až na jedinou výjimku – vůbec nebezpečný. „Chtělo to víc klidu v zakončení. Šance na vstřelení dalších gólů jsme měli,“ dodal kouč. Základem podle něj bylo hrát vzadu na nulu. „Obrana odehrála zápas bez zaváhání,“ těšilo ho.

Diváci viděli jen průměrné utkání. Pavel Koubek přiznal, že po herní stránce to nebylo úplně ono. „Soupeř budil dojem zkušenějšího celku, měl lepší organizaci hry. Ale sám se diskuzemi s rozhodčím vyváděl z koncentrace. My jsme byli lepší zanícením do hry.“

V sestavě Strakonic chyběli kapitán Tomáš Kostka a Karel Maroušek, kteří ještě v minulém kole nastoupili v základu. Důvod jejich absence?

„Maroušek byl už v úterý vyřazen z kádru z výkonnostních důvodů. Neodváděl to, co jsme si představovali. Byl tady na hostování, dál s ním nepočítáme. S Kostkou jsme po vzájemné dohodě v pátek z interních důvodů ukončili smluvní vztah. Hlavní roli hrálo to, že Tomáš nepodával výkony, jaké bychom si představovali,“ vysvětlil šéf klubu Michal Káník.

„Za okolností, které nastaly, nemohu ve Strakonicích pokračovat. Ale budu na ten půlrok vzpomínat v dobrém, hlavně na kamarády v kabině,“ uvedl Kostka.

Trenér Pavel Koubek odmítl situaci ohledně obou hráčů jakkoliv komentovat.