16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

V derby se dělily body

KLATOVY - Hosté z Domažlic si přijeli pro další tři body do tabulky, stejně tak domácím Klatovanům, pokud se chtějí udržet v divizní soutěži, velela povinnost vyhrát. S tímto odhodláním vstoupili v sobotu do vzájemného utkání dva zástupci Plzeňského kraje. Oba se však museli spokojit s remízou, po níž přibyl do tabulky každému týmu pouhý bod.

Radmila Nagovská

Hosté z Domažlic si přijeli pro další tři body do tabulky, stejně tak domácím Klatovanům, pokud se chtějí udržet v divizní soutěži, velela povinnost vyhrát. Oba zástupci se však museli spokojit s remízou.

Autor: DENÍK/ Radmila Nagovská

TJ Klatovy – Jiskra Domažlice 2:2 (0:1). V prvním poločase předváděli domácí ospalý výkon. To se jim vymstilo, když ve 20. minutě poslal svůj tým do vedení domažlický Bublík. Klatovští si však vzali k srdci slova svého trenéra během přestávky a do druhého poločasu nastoupili jako vyměnění. Diváci tak mohli vidět pohledný fotbal plný střeleckých šancí. Nejprve hlavičkou vyrovnal Mužík v 51. minutě na 1:1.

O pět minut později Tafat nastřelil z boku, ale dvojice domácích před bránou se nedokázala domluvit a svou šanci promarnili. S míčem na kopačkách si ve velkém vápně neporadil ani Aubrecht. Šanci spálil také Hanzlík, jehož dělovku nejprve odrazil hostující gólman Mleziva, ale vzápětí Hanzlík zachycený míč poslal hlavičkou příliš vysoko. Nařízenou penaltu sice domácí gólman Jarolím vyrazil, ale odražený míč zpracoval úspěšně za jeho záda Šot a hosté se opět dostali do vedení.

Domácí se pokoušeli využít posledních minut k tomu, aby alespoň vyrovnali. Ani hosté však nezůstávali pasivní a hlavně díky šikovnosti Šota si mohli z Klatov odvézt vítězství. Jenže domácím kryl výborně záda gólman Jarolím. Na vyrovnávací branku si diváci museli počkat až do 84. minuty, kdy se po skrumáži před bránou hostů uvolnil Beneš a dělovkou z dálky se postaral o konečné skóre 2:2.

Branky: 51. Mužík, 84. Beneš – 20. Bublík, 71. Šot. ŽK: 2:2. ČK: 0:0. Rozhodčí: Chládek – Kučka, Aubrecht. Diváků: 560.
Sestava: Klatovy: Jarolím – Lisý, Viktora, Boubrle (78. Pavlík), Cihlář, Kopp, Hanzlík, Brejcha (78. Beneš), Mužík, Zedník, Tafat.