11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Hosté důležité utkání nezvládli

SUŠICE - Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Tělovýchovná jednota Sušice – Baník Stříbro 5:3 (5:2)

František Hlas

K důležitému zápasu Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu odjíždělo mužstvo B. Stříbro do Sušice s cílem neprohrát. V boji o záchranu v soutěži ale náš zástupce podal v prvním poločasu ostudný výkon a Sušičtí zvítězili 5:3. Ústřední postavou domácího celku byl Kočí, který si se stříbrskou obranou dělal co chtěl. Už v šesté minutě ji utekl, ovšem Kostelníček v brance Baníku byl muž na svém místě. Gólman hostů se vyznamenal i při střele Prchlíka. Domácí měli jasně navrch a ve 21. minutě šli do vedení. Kočí vymotal obranu Baníku a zavěsil – 1:0. Hosté o sobě dali poprvé vědět ve 27. minutě, kdy Jareš předložil Bednářovi a ten z pětky minul branku. Nedáš, dostaneš se opět naplnilo o dvě minuty později. To Kočí udělal z obránců Baníku solné sloupy – 2:0. Vzápětí byl sražen v pokutovém území domácích Šaman a penaltu proměnil Jareš – 2:1. Ve 34. minutě už bylo zase vše jinak. Mička otálel s odkopem a Cihlář trestal – 3:1. Dvě minuti nato napřáhl z dálky Prchlík a Kostelníček musel zpytovat svědomí – 4:1. Brankové hody nadále pokračovaly. Nejdříve po akci Jareše zakončil Hřebík – 4:2, ale větší důvod k radosti měli domácí příznivci. V nastaveném čase chyboval Mička a Kočí upravil poločasový stav na hrozivých 5:2. Po změně stran měl dvě gólovky Kočí, ale tentokrát mu chyběla přesnější muška. V 63. minutě byl faulován Hřebík a pokutový kop proměnil Jareš – 5:3. Pak převzali iniciativu hosté, ovšem šance Hřebíka, Bednáře a Kasla zůstaly nevyužité.

Poločas: 5:2. Branky: 21., 29. a 45. Kočí, 34. Cihlář, 36. Prchlík – 31. a 63. Jareš (obě z PK), 43. Hřebík. Rozhodčí: Legát. ŽK: 5:1. Diváků: 180.

STŘÍBRO: Kostelníček – Hřebík, Uhlíř, Jareš, Petraška, Slába (54. Andrle), Šaman, Kertys, Kasl. Bednář, Mička (46. Dyk). Trenér M. Tůma.