30 31

Tachov postoupil do divize

CHANOVICE - Fotbalisté FK tachov vyhráli v Chanovicích 4:0

František Hlas

Výhra v Chanovicích 4:0 a další zaváhání Chrástu rozhodly, že tři kola před koncem Přeboru Plzeňského kraje slaví fotbalisté FK Tachov postup do divize. První poločas měl vyrovnaný průběh, jen Tachované byli v útoku více nebezpeční. V páté minutě pálil Hutta těsně vedle, ale v desáté už se hosté radovali. Po dlouhém autu Malého se uvolnil Rulf a nedal chanovickému gólmanovi šanci – 0:1. V 17. minutě trefil Malý šibenici, ale gólman Daněk se vyznamenal. Ten svůj tým podržel i o šest minut později, když kryl pokus Machače. Poté střílel z otočky Malý a Daněk vyrazil s námahou na rohový kop. V závěru poločasu nejdříve Rulf hlavou přehazoval gólmana a míč skončil na břevně. Těsně před odchodem do kabin napřáhl Luboš Viterna a míč se odrazil od břevna za brankovou čáru – 0:2. Po změně stran už byli aktivnější hosté a měli hru pod kontrolou. Nejdříve pálil Malý z trestného kopu nad branku. V 63. minutě to byl opět Malý, který se ocitnul před gólmanem, ale trefil jeho nohy. Po rohovém kopu Rulfa hlavičkoval vedle branky. Na straně domácích stojí za zmínku situace v 68. minutě, jinak se do vážnější akce nedostali. To napřáhl ke střele Kocour a trefil tyč. O minutu později prošel obranou Malý a byl v šestnáctce nedovoleně zastaven. Sám pokutový kop bezpečně proměnil – 0:3. Hosté jasně ovládli dění na hřišti a Malý v 81. minutě korunoval svůj výkon další brankou v síti domácího celku – 0:4. Pak už se realizační tým a hráči dozvěděli průběžný výsledek z Města Touškova, kde prohrával Chrást a už se slavil postup do divize.

Ch. Chanovice - FK Tachov 0:4. Poločas: 0:1. Branky: 10. Rulf, 43. L. Viterna, 70. (PK) a 80. Malý. Rozhodčí: Štökl. ŽK: 2:0. Diváků: 90.

Tachov: Valenta – Luk. Čížek, L. Viterna, Kaše, Machač (83. Svoboda), Malý, Lad. Čížek, Rulf (71. Habart), Chada (50. Bečvář), Hutta, Šácha. Trenér M. Chada