11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Králův Dvůr předvedl velký obrat

Králův Dvůr/ Diváci, kteří přišli na nedělní divizní utkání, v němž cábelíci hostili Vejprnice, viděli celkem osm gólů. Hosté v úvodu vedli 2:0, domácí ale dokázali postupně zápas otočit až na 5:2. V závěru pak hosté v deseti snížili na konečných 5:3.

Králův Dvůr – Vejprnice 5:3

Vstup do utkání byl pro domácí doslova katastrofický. Hned ve čtvrté minutě totiž hosté z první vážnější akce šli do vedení. Při rohu si na přední tyči naskočil na centr Černý a poslal hlavou míč pod břevno – 0:1. Ve dvanácté minutě se radovali domácí. Jenže radost ze vstřeleného gólu překazil zvednutý praporek pomezního. O minutu později pak Vejprnice zvýšila své vedení na 2:0. Na centr z přímého kopu si naskočil Strach a hlavou nasměroval míč k tyči. Domácí hráči se z tohoto šoku postupně začali oklepávat a ve 32. minutě se dočkali snížení, když se po rohu hlavou prosadil Klička – 1:2.

Hned v prvním minutě druhé půle mohli hosté zvýšit opět své vedení. Kučera udělal kličku Votrubovi, ten ale jeho střelu do prázdné branky srazil na roh. O dvě minuty později domácí vyrovnali. Petr Dochtor vyškolil Stanislava, odcentroval a na zadní tyči hlavičkoval zcela volný Červenka – 2:2. Zřejmě zlomový okamžik utkání přišel v 60. minutě. Vejprnický Holý totiž přifilmoval pád v šestnáctce, což rozhodčí ocenil žlutou kartou. A jelikož tento hráč již jednu žlutou měl, musel předčasně do šatny. Cábelíci využili početní výhodu bleskově. Po třech minutách se do míče na hranici šestnáctky opřel Kyklhorn a cábelíci poprvé v utkání vedli – 3:2. Domácí fotbalisté byli rázem pány na hřišti a v 74. minutě zvýšili na 4:2. Petr Dochtor postupoval po krásném vysunutí sám na branku a zkušeně prostřelil brankáře. Pátou branku pak přidal v 82. minutě Červenka, který se trefil z penalty po ruce hostů. Tím ale brankostroj neskončil. V 85. minutě dal definitivní podobu výsledku vejprnický Gramval, který zakončil pohlednou kombinaci hostů. Diváci tak viděli v divokém utkání celkem osm branek.

Branky: 32. Klička, 49. a 82. Červenka (druhou z PK), 63. Kyklhorn, 74. Dochtor P. – 4. Černý, 13. Strach, 85. Gramval. ŽK: Petr, Bláha T. – Holý, Černý, Kučera. ČK: 60. Holý (V). Rozhodčí: Miška. Poločas: 1:2. Diváků: 250.

Králův Dvůr: Votruba – Klička, Bláha T., Bláha P. – Kyklhorn (78. Jalaghonia), Podzemský, Dochtor M., Červenka (87. Spurný), Petr – Fulín (84. Kučera), Dochtor P.

Vejprnice: Hajšman – Bouřa, Černý, Stanislav, Rada, Holý, Kučera (82. Gramval), Lowi, Biederman, Strach, Dyk (82. Křen).