15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Domácí borci nakročili do divize

TACHOV Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Fotbalový klub Tachov – TJ Klatovy B 10:0 (4:0)

František Hlas

Mužstvo FK Tachov je opět blíže k postupu do divize. Při zaváhání největšího konkurenta Sp. Chrást (s Bolevcem 2:3) si doma hladce poradilo s klatovskou rezervou, která přijela jen s deseti hráči. Výsledek 10:0 hovoří za všechny komentáře a to je k hostům ještě milosrdný. Přítomní příznivci fotbalu nemohli ani nic jiného od zápasu očekávat. Hosté zalezli na svoji polovinu a bránili se nájezdům Tachova. Už ve druhé minutě orazítkoval břevno klatovské branky Šácha. V šesté střílel z trestného kopu Malý a gólman se jen ohlédl – 1:0. Desetiminutovku zakončil přesnou střelou Machač – 3:0. V dalších minutách zabránil další pohromě gólman Herman, když zneškodnil šance Machače, Chady a Malého. Skóre se měnilo ve 20. minutě. Po akci Hutty se trefil Luk. Čížek – 3:0. Pak přišla další přehlídka neproměněných příležitostí domácího celku.

Chada dal ve slibné pozici vedle, Luk. Čížek hlavičkoval nad branku a další pokus Chady kryl gólman. neprosadili se ani Malý a Rulf. Skóre se nezměnilo ani po bombě Machače, která skončila na břevně a Malý trefil tyč. Domácí se dočkali ve 38. minutě. Lad. Čížek upravil hlavou na 4:0. Druhý poločas začal šancemi Chady a Rulfa. Domácí příznivci jásali v 52. minutě a šťastným střelcem byl Hutta. O minutu později našel Chada Rulfa, ovšem ten mířil vedle. Gólem už ale skončila akce Habarta na jejímž konci byl Rulf – 6:0. Hostům viditelně ubývaly a Tachované procházeli jejich obranou jako nůž máslem. V 66. minutě obelstil obranu Chada a nezištně přihrál Habartovi – 7:0. Následně po akci Malého našel Luk. Čížek hlavu Hutty, který skóroval takřka do prázdné branky – 8:0. To už se z ochozů ozývalo stále častěji skandované deset, deset a domácí borci přání svých příznivců vyslyšeli.

V 78. minutě byl gólmanem podražen Machač. Pokutový kop přišel přes celé hřiště zahrát gólman Pták a s přehledem skóroval – 9:0. Kýžený desátý gól padl v 84. minutě z kopačky Habarta. Stav už se do konce zápasu nezměnil ani po šanci Chady.