10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra přivezla tři body a je druhá

CHOTĚŠOV - Bezdružický tým zvládl zápas v Chotěšově (1:4) a na lídra má jen tříbodovou ztrátu

František Hlas

Mužstvo J. Bezdružice jelo k dalšímu zápasu 1. B třídy do Chotěšova. Za zodpovědný výkon podtržený výsledkem 4:1 přivezla Jiskra tři body. Začátek utkání byl z obou stran hodně nervózní. V 15. minutě využil špatně zahranou malou domů domácí obrany Korynta, který atakoval brankáře. Ten pak už jen smutně sledoval jak jeho odkop, který trefil soupeře, míří do branky - 0:1. O pět minut později nastřelil Korynta břevno. Domácí vyráběli v obraně hrubky a po jedné z nich se ocitl v šanci Komárek, ovšem gólman jej vychytal. Po půlhodině hry odkopával Bastl ve své šestnáctce míč před dotírajícím útočníkem a ten mu poté zakopl o nohy. Sudím nesprávně nařízenou penaltu ovšem domácí borec poslal do tyče Kadlecovy svatyně. Za zmínku stojí i akce Hvízdala s Martinem Kalistou, kdy si v soupeřově vápně zahráli báčko, ale domácí gólman včas zasáhl. Po změně stran zavelel do útoku hostující kapitán Bastl. Naběhl si na roh a hlavou poslal balón do sítě – 0:2. Chotěšov musel otevřít hru a ač měl lepší pohyb a častěji míč na svých kopačkách, do vážnější šance jej kohouti nepustili. Naopak, v 65. minutě kontrovali střelou Korynty zpoza vápna – 0:3. Pak přišla slabá chvilka hostů. Domácí zahrávali přímý kop, který propadl za obranu a skončil nikým netečován u tyče - 1:3. V dalších minutách dalekonosnou střelu bravurně vyrazil Kadlec, který za Jiskru chytal první zápas v 1.B třídě. Kohouti tlak ustáli a v 80. minutě přidali další gól. Střídající Cvrček přihrál Gengelovi, jenž bombou z hranice šestnáctky nedal gólmanovi šanci – 1:4. Konec zápasu se dohrával ve zbytečně vyhrocené atmosféře, ke které pomohl i rozhodčí, který utkání nezvládal.

TJ Chotěšov - J. Bezdružice 1:4. Poločas: 0:1. Branky: 71. Kruml – 15. a 65. Korynta, 52. Bastl, 80. Gengel. ŽK: 2:3. Diváků: 130. JISKRA: Kadlec – Bastl, L. Blažek, T. Blažek, Marek Kalista, Martin Kalista, Hvízdal, Gengel, Sládek, Koryta, Komárek. Střídali Martin Blažek a Cvrček.