24 25 26 27 28 29 30

Plánští stále živí šanci na záchranu

POSTŘEKOV - Plánští vyhráli v Postřekově 2:0

František Hlas

Mužstvo BKV Planá odjíždělo k utkání 1. B třídy do Postřekova oslabeno o pět hráčů základní sestavy. O to je výhra 2:0 s místními sokolíky cennější a stále živí šanci Plané na záchranu v soutěži. Hráči, kteří nastoupili do utkání nechtěli prodat kůži lacino. Taktickým pojetím hry se plánským dařilo v poli držet s domácím celkem tempo. Postřekovští hráli kombinační nátlakovou hru a tlačili se před branku hostů. Jejich střely byly ale nedůrazné nebo nepřesné. Planá hrozila z brejků a po jednom z nich ve 23. minutě otevřela skóre. Akci po ose Rozhoň, Gubčo zakončil gólově Makrlík – 0:1. O deset minut později Havlíček přihrával na nabíhajícího Gubča, který se ideálně uvolnil přes dva obránce soupeře a zvýšil na 2:0. Do druhé půli domácí nastoupili s odhodláním skóre vyrovnat. Největší nebezpečí hrozilo z kopaček Jasana a Bůčka. Plánská obrana ale byla dobře řízená Häuslerem a Martinem Bernasem. Veškeré pokusy domácích se za pomoci i dobře chytajícího brankáře Butaly dařilo zdárně odvracet. V 70. minutě byl faulován plánský Havlíček, ale za protesty viděl sám červenou kartu. Planá musela dohrávat o deseti hráčích v poli. Domácí se sice tlačili šestnáctky Plané, ale skóre už se k radosti hostů nezměnilo.

S. Postřekov – BKV Planá 0:2. Poločas: 0:0. Branky: 23. Makrlík, 33. Gubčo. Rozhodčí: Legát – Škarda, Košák. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (70. Havlíček). Diváci: 100.

PLANÁ: Butala – Simonides, Rozhoň, Gubčo, Häusler, Mikota, Pelc, M. Bernas, Havlíček, Makrlík, Šindelář. Střídali Černý a Kapolka.