Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKouč Dejmek: Bylo to šílené

Čtyři výhry v řadě po­sadily v divizi domažlického nováčka na koně a čekalo se, že v Jankově nad téměř jistým sestupujícím bude ve vítězné sérii pokračovat.Stal se však pravý opak. Bublíkova střela stačila ještě vyrovnat, ale potom už Chodové na elán domácích nestačili. Po obrátce během dvou minut dvakrát inkaso­vali a prohráli 1:3. „Bylo to šílené,“ ulevil si domažlický trenér Milan Dejmek a dával průchod své­mu zklamání: „Předvedli jsme naprosto odevzdaný vý­kon. Chyběli nám sice Vacek s Mifkem, ale to mužstvo neo­mlouvá. Domácí toužili vy­hrát a naši hráči si naopak mysleli, že přijeli někam na pouť. Nemám slov.“

Naopak radost zavládla v Klatovech. Domácí borci zdo­lali pražskou Admiru 2:1 a připsali si důležité body k zá­chraně. Hanzlík přeloboval gólma­na, ale po přestávce hlavička Kejhy znamenala vyrovnání. Ruku hostů ve vápně však po­trestal Zedník z penalty ví­tězným gólem.„Oproti zápasu v Písku jsme se zlepšili, jenže jsme pozaha­zovali spoustu tutovek. Nebýt toho, mohlo být o výsledku dávno rozhodnuto,“ konsta­toval Karel Zedek, vedoucí klatovského mužstva. Po přestávce se třikrát čer­venalo. „Ondrik šel ven za faul na Hanzlíka zezadu, Do­lista po druhé žluté, náš Šlechta do něj zbytečně vrazil a šel ven rovněž,“ popisoval Zedek karetní partii.

K sestupu odsouzená Dou­bravka na jaře doma většinou sbírá body. A tradici dodržela i nyní, kdy 3:1 přemohla Pra­chatice. Hned v úvodu Švec vydřel míč na třech protihráčích a Belan se trefil podél gólmana do sítě. Potom domácí bran­kář Míčka chytil Košíkovu šanci, ale na trefu Nitrian­ského do šibenice už nestačil.Ještě do přestávky však do­mácí borci rozhodli. Nejdřív se radoval Švec, poté skóroval hlavou D. Novák a také M. Smíšek prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.„Pomohl nám rychlý gól a to, že jsme po vyrovnání opět rychle zareagovali. První pů­le byla fotbalovější, ale celko­vě to bylo kvalitní utkání,“ viděl duel Ivan Kovács, trenér Doubravky.

Ostrý start s ukázkovými góly byl základem zasloužené výhry Horažďovic 3:2 nad fa­vorizovanými Voticemi. Bě­hem osmnácti minut zásluhou Beránka, Šafandy a Stu­líka vedli domácí 3:0 a zasko­čený soupeř už jen snižoval.„Hosté prokázali fotbalo­vost, ale nám vycházely brej­ky. Góly padaly po nádher­ných akcích,“ pochvaloval si horažd'ovický kouč Karel Krejčí.Tentokrát byl spokojen i s výkonem trojice sudích. „Rozhodovali výborně, což připouštěli i hráči poraže­nýchVotic,“ sdělil Krejčí. Cenné vítězství znamená, že naděje Horažd'ovic na zá­chranu stále žije.

Divokou přestřelku viděl Králův Dvůr. Po čtvrthodině vedly hostující Vejprnice po gólech R. Černého a Brauna 2:0. Druhý tým tabulky byl šokován, ale ještě do konce poločasu stihl snížit. Hned po obrátce vejprnický Kučera v jasné šanci selhal a domácí vzápětí srovnali. Do konce utkání vstřelili další tři góly a zvítězili 5:3.Hosté si však stěžovali, že je poškodil rozhodčí. „Hlavně v první půli jsme byli lepším celkem. Nebýt špatného výkonu rozhodčích, tak jsme zápas určitě vyhrá­li,“ tvrdil vejprnický sekretář Milan Radimák. „Například Holý byl vylou­čen po druhé žluté, když byl on sám faulován. Nebo čtvrtý gól jsme dostali z jasného ofsajdu,“ lamentoval.
Vejprnice nejsou zdaleka jediným celkem, který si po návštěvě Králova Dvora na výkon arbitrů stěžoval.

Pavel Hochman