10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Bělá v derby porazila Meclov.

V prvním jarním zápase fotbalové I. B třídy na domácí půdě přivítali hráči Startu Bě­lá v derby okresního rivala ZD Meclov. Z vítězství se radovali místní fotbalisté, kteří po vět­šinu zápasu byli lepším tý­mem.

Bělá - Meclov    3:1  (2:0)
Branky: 43. KramI, 45. Jan Nový, 84. Houda - 90. Chlou­pek. ŽK: 1:3, diváků 110.

Domácí začali utkání nápo­rem a již v úvodních minutách kopali několik rohů po zblo­kovaných střelách. Ve 4. mi­nutě se po jednom z nich dostal k hlavičce Baxa, ale ta skonči­la těsně nad. Bělá zatlačila Meclov na jeho polovinu a snažila se překonat jeho obra­nu, což se jí ale nedařilo. Meclov vyrážel do brejků. V 6. minutě se ke střele dostal hos­tující Beran, ale s jeho poku­sem bělský gólman Nikolayev mnoho práce neměl. Ve 20. minutě mohl Baxa skórovat, když se prosadil opět po roho­vém kopu, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Dvě minuty nato se na branku řítil Beran, ale byl před pokutovým územím sra­žen. Z následného přímého kopu vyslal na branku slabou střelu kapitán Paidar.
Domácí byli stále lepší, ale branky se dočkali až ve 43. mi­nutě. K míči se ve středu hřiště dostal domácí kapitán Kraml a krásnou střelou ze třiceti met­rů do šibenice překonal Josefa Dolejše -1:0. Do konce poloča­su pak přidala Bělá ještě jednu branku. Ve 43. minutě opět chybova­la meclovská obrana, Strouhal prošel po levé straně, po zemi naservíroval přihrávku před branku, na kterou si naběhl Jan Nový a zvýšil na 2:0.
I po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí se sna­žili kombinovat, ale naráželi na zataženou obranu, hostí, která dlouhými nákopy posíla­la útočníky do protiútoků. Po několika minutách se bělští té­to hře soupeře přizpůsobili a stovce diváků nepředváděli příliš poklidný fotbal, což ovlivnilo i střídání zraněného záložníka Baxy.
Další branka padla až v 84. minutě, kdy po individuální akci Nováka zvyšoval Houda na 3:0.
Poslední slovo měli ale meclovští fotbalisté. V nasta­veném čase se po rohovém ko­pu prosadil Chloupek a upra­vil na konečných 3:1.
V příštím kole Bělou čeká další derby v Klenčí. Meclov bude hostit Stod.

Bělá: Nikolayev - Kamic, Mi­roslav Nový, Bleha, Kraml - Houda, Šteffel (86. Cingroš), Jan Nový, Baxa (63. Kotrc) - Radek Černý a Strouhal (82. Novák). Trenér. Aleš Zavadil.

Meclov: Josef Dolejš - Jan Do­lejš, Malík, Flosman, Mareš - Váchal, Chloupek, Paidar, Maier - Mayer a Beran (75. Bor).Trenér: Jindřich Váchal.                (mif)