17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přehlídka střelecké nemohoucnosti

Sokol Postřekov – BKV Planá 0:2 (0:2)

Domácí, kteří byli proti předposlednímu mužstvu tabulky, bojujícímu s 18 body o udržení mírným favoritem, neboť měli o jedenáct bodů více, zcela zklamali v koncovce. Po celý zápas byli domácí aktivnější, ve druhé půli si vynutili místy až drtivou převahu a soupeře jen sporadicky pustili na svou polovinu. Složitost v koncovce, kdy jakoby se hráči báli vzít na sebe odpovědnost jít do zakončení a přihrávali si většinou tak dlouho, až jim úporně bránící hosté míč odkopli, to nebyl recept na překonání Butaly.

Ve 3. minutě se po levé straně prodral domácí Beroušek, ale jeho střelu z 15 metrů brankář Butala vyrazil a zadáci míč odkopli. O dvě minuty později došlo ke kuriózní situaci, kdy hostující brankář Butala odkopával míč před Čárou, trefil však jednoho ze svých obránců a ten jej v poslední chvíli těsně před dobíhajícím Čárou odkopl od prázdné branky. Domácí hráli, ale radovali se hosté, když se při jednom z mála výletů před Noskovu branku, po spolupráci se Šindelářem trefil nehlídaný Makrlík – 0:1. Poté se hrálo mezi šestnáctkami, domácí si udržovali herní převahu, ale k ohrožení plánské branky se nedostali. Trest přišel ve 34. minutě kdy Havlíček poslal dopředu Gubču, ten zatáhl míč po levé straně, uvolnil se přes obránce a z úhlu ze 14 metrů prostřelil Noska – 0:2. Domácí Buček odpověděl dvě minuty před obrátkou, ale jeho střela z 18 metrů těsně přelétla Butalovu branku. Poté domácí vytěžili tři rohové kopy, ale z nich nic a když dobře rozehraný Janečkův tr. kop ze 28 metrů, mířící k levé tyči Butala skvěle kryl, šli do kabin o poznání veseleji hosté.

Od úvodu druhého poločasu domácí svůj tlak na soupeřovu branku stupňovali, ale Buček si při sólu proti Butalovi, v 55. minutě sice s vybíhajícím brankářem poradil, ale míč nasměroval těsně vedle jeho levé tyče a bylo po tutovce. Na druhé straně rozehrál v 63. minutě tr. kop hostující Havlíček, ale ze 25 metrů těsně přestřelil Noskovu branku. Domácí se snažili všemožně dobýt plánskou branku, ale jejich akce se utápěly ve velkém množství přihrávek, kliček a soustředěně bránící hosté stačili vždy včas míč odklidit. Do karet domácím zahrála 69. minuta, kdy se po odpískaném faulu nechal ke slovnímu napadání vyprovokovat hostující Havlíček a po dvou žlutých kartách cestoval do sprch. O chvíli později postupoval proti Butalovi opět aktivní Buček, ale míč si příliš ukopl a dostal se s ním do zámezí. V 81. minutě se při závaru před plánskou brankou dostal dvakrát k míči Buček, ale obě jeho střely v tísni, z malého vápna, stačili hosté odvrátit. Neschopnost domácích vstřelit gól i z nejjasnější šance, demonstroval v 86. minutě Vavřík, který ze tří metrů před odkrytou brankou, trefil hlavou jen pravou tyč Butalovy svatyně a plánský gólman míč zachytil. Hlavní rozhodčí Legát nastavoval 5 minut, ale domácím by ke vstřelení gólu tentokrát nestačilo, ani kdyby se hrálo do tmy...

Sestava Postřekova: Nosek – Jansa, Polák J., Janeček, Beroušek, Cibulka (60. Vaněk), Buček, Tauer (53. Vavřík), Čára (69. Polák A.), Královec, Brichcín.