14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra vyhrála v Chanovicích.

V soubo­ji o třetí příčku nastoupili fot­balisté Jiskry Domažlice v so­botu na půdě ambiciózních Chanovic. Na nepříliš kvalit­ním terénu předvedli výborný výkon a zaslouženě si odvezli tři důležité body za vítězství 0:3. Díky výhře Jiskra poskoči­la na třetí příčku. Od druhé jí dělí jen skóre. Tento prestižní duel odřídila mezinárodní rozhodčí Dagmar Damková, které na čarách asistovali di­vizní Pavel Rauch a Martin Košan.

Chanovice - Domažlice   0:3 (0:1)
Střelci: 2. Tesař, 61. Janeček, 90. Kotlan. ŽK:1:1
Domažiice: Mleziva - Strejc, Tesař, Janeček (77. Váchal), Rejthar - Černý (80. Kohout), Šámal, Mifek, Mach - Šot a Schótterl (62. Kotlan). Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kužel­ka.

Do zápasu vstoupila Jiskra velmi aktivně a již ve 2. minutě po faulu na Schötterleho za­hrával Šámal trestný kop, k odraženému míči se dostal ka­pitán Jiskry Michal Tesař a nekompromisní střelou ote­vřel skóre - 0:1. V 9. minutě za­hrozili hosté, ale střela Šimsy šla nad. O minutu později po­držel svůj tým po střele domá­cího Černohorského gólman Mleziva. Poté se střídaly šance na obou stranách, ale jak do­mácí, tak hosté nemířili přes­
ně. Velkou příležitost měl ve 30. minutě Šámal se Šotem, kdy po vysunutí Janečkem ne­bezpečnou střelu Šámala obránci zblokovali. Ve 39. minutě mohl přidat druhý gól Mifek, který šel sám na gólmana, ale jeho pokus skončil vedle. Minutu nato se po kombinační akci dostali do šance hosté. První střelu Šim­sy zblokovali obránci a doráž­ku poslal vedle Mlezivovy branky.
I úvod druhé půle patřil hos­tům. Ve 47. minutě neudržel domácí brankář Daněk střelu Šota, ale míč se do branky ne­dostal. Poté získali domácí převahu, ale nedokázali si vy­tvořit gólové příležitosti. V 61. minutě procházel Černý po pravé straně, ale byl faulován. K rozehrání přímého kopu se postavil Janeček a chytrou střelou nachytal Daňka, který si trestný kop srazil do vlastní branky-0:2.
V 71. minutě založil protiú­tok dlouhým výkopem Mlezi­va. K míči se dostal Černý, ale střílel těsně vedle. Jiskra v této fázi hru kontrolovala a ze za­jištěné obrany podnikala rych­lé brejky. Po jednom z nich v samotném závěru utkání vy­sunul ideálně Rejthar Kotlana, který poslal míč do sítě potřetí.
„Pomohl nám rychlý gól v začátku utkání, pak jsme do poločasu hru kontrolovali a mohli jsme náskok zvýšit. Ve druhé půli nás soupeř trochu zatlačil, ale nedokázal si z tla­ku vytvořit stoprocentní gólo­vou příležitost. Naopak my jsme v závěru využili jejich otevřené obrany. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli po po­ctivém výkonu," řekl po utká­ní trenér Moravec. První čisté konto v soutěži vychytal mla­dý brankář Mleziva. „Těší mne 'nula' a tři body s tak těž­kým soupeřem. Doufám, že úspěšná série bude pokračo­vat."
V příštím kole se Domažlice konečně představí na domácí půdě, když v sobotu od 17 ho­din hostí Manětín.