Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALGólmani chyběli, chytal obránce Stulík

tak decimované Horažd'ovice postihla před di­vizním derby ve Vejprnicích další rána. Po distancova­ných obráncích Kukolovi s Pondělíkem totiž vypadli ze hry i oba brankáři.Na tréninku si poranil kot­ník náhradník Baloun a jed­nička Makó onemocněl. V brance zaskočil obránce On­dřej Stulík a vůbec si nevedl špatně. Přestože jeho mužstvo prohrálo 0:3, na inkasova­ných brankách podíl neměl.„Ty góly se chytat nedaly," konstatoval Rostislav Bouda, asistent trenéra a sportovní ředitel Horažd'ovic. „Hráli jsme dobře, měli jsme i pře­vahu, ale domácí dávali z brejků góly. Nebýt penalty, z níž jsme inkasovali první gól, určitě by byl výsledek lepší, ale na rozhodčí si nestěžuji," říká Bouda, který vedl mužstvo místo Karla Krejčího. Ten zůstal doma na protest proti údajně tendenčnímu rozhodování sudích. Situace v tabulce aktuálně čtrnáctých Horažďovic začí­ná být kritická. „Bude to hodně složité, ale nic nevzdá­váme," slíbil Bouda.
Vejprnice se cennou výhrou udrželi v lepší polovině ta­bulky a Jaromír Mysliveček mužstvo chválil. „Pro oba celky to byl důleži­tý duel s příchutí derby. Byl to boj, dřina, ale hrálo se fér. Asi jsme byli o ty góly lepší," uve­dl vejprnický kouč. „Soupeři trochu vázla souhra. Spoléhal na individuality, my jsme se naopak prosadili kolektivním výkonem."

V Domažlicích při dalším derby vidělo pět stovek fa­noušků výhru tamního no­váčka nad Doubravkou 2:0. Domácí zvítězili počtvrté v řadě a jsou nejspíš z nejhor­šího venku.O výsledku rozhodla minela hostující obrany a potom pe­nalta. „Nedorozumění Smíš­ka s brankářem Míčkou nám přineslo hned v úvodu zápasu cenný gól. Hosté s několika exligovými hráči byli totiž fotbalovější," říkal domažlic­ký lodivod Milan Dejmek. „Naštěstí nám vycházely brejky a po jednom z nich při­šla penalta a druhý gól. Po ob­rátce jsme se stáhli do obrany, naše hra ztratila na kráse, ale důležité jsou tři body."K sestupu už jistě odsouze­ná Doubravka cítila křivdu. Trenér Ivan Kovács byl v první půli dokonce vykázán na tribunu. Stejně jako hráče Senca ho rozčílily některé verdikty trojice rozhodčích. "V první půli předvedli sudí skandální výkon," lamento­val Kovács. „Penalta vůbec nebyla. Před tím, ještě za sta­vu 1:0, postupoval Šimr sám na branku a byl mu odmáván neexistující ofsajd. A do třeti­ce odpustil rozhodčí Šotovi červenou kartu. Měl už žlu­tou, když zezadu fauloval a rozhodčí mu jen pohrozil," vypočítal plzeňský kouč. „Až po přestávce se výkon arbit­rů zlepšil. Jenže to už bylo o výsledku rozhodnuto."
Fotbalisté Klatov si přivezli z Písku porážku 0:3 a stále se pohybují v oblasti ohrože­ných. „Promarnili jsme první půli, kdy jsme dvakrát lacino inkasovali," tvrdil vedoucí mužstva Karel Zedek. „Pak jsme měli převahu, ale bez efektu," dodal klatovský funkcionář. I on si neodpustil kritiku rozhodčího. „Předve­dl tragický výkon."

 

Pavel Hochman

 

 Pozn. admin.:

Trenér Senca Doubravka Kovács a brankář Míčka by byli skvělými rozhodčími. Přestože byli na zcela opačné straně hřiště, dokázali zcela nezpochybnitelně  rozpoznat „neexistující“ ofsajd postupujícího Šimra a okamžitě po odpískání zasypat hlasitou kritikou rozhodčí, kteří ač na mnohem výhodnějším místě tento ofsajd viděli… Pánové, píšťalky na krk a rychle na hřiště, takové borce rozhodcovský sbor nutně potřebuje!