13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Tachované otočili nepříznivý stav

ROKYCANY - Fotbalová dohrávka Přeboru Plzeňského kraje: FC Rokycany– FK Tachov 2:3 (2:2)

František Hlas

Kdo z diváků přišel o chvíli později na dohrávku krajského přeboru mezi fotbalisty Rokycan a Tachova, nechtěl při pohledu na světelnou tabuli věřit svým očím. Domácí vedli 2:0. V osmé minutě přivítal domácí Mraček brankáře Valentu nekompromisní střelou pod břevno – 1:0. Neuplynula ani půl minuta, dezorientovaný Šácha odhlavičkoval míč k Tobrmanovi, který nevídanou pumelicí vyhnal pavouky z růžku tachovské branky – 2:0. Omráčení Tachované se však začali postupně zvedat a v 16. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Huttou uvolněný Chada postupoval sám na brankáře Vilda, který jej fauloval a šel se sprchovat. Početní výhodu využil favorit ve 26. minutě. Šácha našel krásnou diagonálou Machače, který naservíroval před prázdnou branku Chadovi – 2:1. Poté přišly dva dobré momenty Rulfa, kterému však chyběl klid v zakončení. Ve 34. minutě chtěli domácí penaltu po střetu Viterny se Scheinherrem, píšťalka sudího však zůstala němá. Pískalo se však na druhé straně – na znamení vyrovnávacího gólu. Malý vysunul Machače a jeho zpětnou přihrávku usměrnil do sítě Hudec – 2:2. Ve druhé půli Tachované dlouho nevymysleli nic kloudného. Až čtvrt hodiny před koncem vystřelil těsně nad Machač. Poté zabrnkal hostujícím fanouškům na nervy Kaše, ale jeho hrubka zůstala nepotrestaná. Rozhodnutí padlo osm minut před koncem – Hudec uvolnil Rulfa, který kolem padajícího brankáře zajistil hostům tři body. V závěru mohl z brejku přidat další dvě branky, ale mířil těsně vedle.

Branky: 7. Mraček, 8. Tobrman – 26. Chada, 38. Hudec, 82. Rulf. Rozhodčí: Niedermayer. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (18. Vild). Diváků: 300.

TACHOV: Valenta – Viterna, Kaše, Luk. Čížek, Šácha, Machač, Hutta, Malý, Hudec, Rulf, Chada. Střídali Lad. Čížek a Habart.