28 29 30 31

Chodové válí, opět vyhráli

PLZEŇ - Plzeňská Doubravka poprvé na jaře doma ztratila body, značně si přitížily Horažďovice.

Redakce

Poslední celek divizní tabulky Senco Doubravka podlehl doma druhému mužstvu soutěže Královu Dvoru 1:3 a poprvé na jaře doma ztratil body. Na snímku ze sobotního utkání bojují o míč domácí Martin Smíšek (vpravo) a Jan Kyklhorn z Králova Dvora

Autor: DENÍK/Vlastimil Leška

Fotbalisté domažlického nováčka završili v sobotu vítězný hattrick. Po výhrách doma s Pískem a na Admiře přehráli v domácím prostředí Motorlet 3:1 a výrazně posílili záchranářské ambice v divizi.

Téměř pět stovek diváků sice výkonem tentokrát příliš nenadchli, ale počítají se cenné body. „Když se herně příliš nedaří, je výhra o to cennější,“ konstatoval domažlický trenér Milan Dejmek.
Jeho svěřenci rychle inkasovali gól, ještě do přestávky však výsledek otočili a po obrátce přidali další gólovou pojistku. „Šli jsme do utkání s cílem vyhrát, ale ve hře byly rezervy. Výsledek jsme otočili velkou vůlí po vítězství, které bylo nakonec zasloužené,“ dodal Milan Dejmek.

K překvapivé výhře neměli daleko fotbalisté Klatov. Hostili sice béčko žižkovské Viktorie, které je v čele tabulky, ale po výborné první půli vedli klatovští borci 2:0. Po obrátce se Pražané zlepšili, snížili a v poslední minutě ligista Švancara srovnal na konečných 2:2.
„Byla škoda, že jsme i po přestávce nedokázali zopakovat výkon z prvních pětačtyřiceti minut. Asi bychom vyhráli, ale takto je konečná plichta spravedlivá,“ hodnotil dramatický duel Karel Zedek, vedoucí klatovského mužstva.

V tabulce poslední Doubravka porvé na jaře doma ztratila body. Přestože po výborném prvním dějství vedla s Královým Dvorem gólem Šimra 1:0, po obrátce vyráběla školácké chyby a prohrála nakonec 1:3. Vyrovnávací gól padl, když čtyři obránci nedokázali ubránit dva útočníky hostů a další dva po velkých minelách.
„To byly přímo nefotbalové chyby. Přitom první půle byla z naší strany vynikající. Vedli jsme, mohli přidat druhý gól a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Za druhou půli jsme domácí jarní výkony smazali,“ lamentoval Ivan Kovács, doubravecký kouč.

Velice cenný bod za remízu 1:1 přivezla vejprnická Slavia z horké půdy v tabulce čvrté Třeboně.

Hosté sice rychle prohrávali, ale postupně přebírali otěže vývoje do svých rukou. Černý orazítkoval tyč a po obrátce se Jihočeši jen bránili. Kučera trefil břevno a pět minut před koncem Holý zaslouženě vyrovnal.
Trenér Jaromír Mysliveček byl spokojen s výsledkem a tentokrát i s hrou. „Dva zápasy se nám herně příliš nepodařily, ale dnes jsem spokojen. Byl to disciplinovaný a kolektivní výkon. Po přestávce jsme hráli na půlce Třeboně a mohli i vyhrát. Remízu ale bereme,“ řekl kouč.

Do krajně nepříjemné situace se dostaly Horažďovice domácí porážkou 0:1 s Prachaticemi. „Hosté sice byli fotbalovější, přesto jsme si prohrát nezasloužili,“ tvrdil horažďovický trenér Karel Krejčí.