16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Očekávané derby moc fotbalu nepřineslo

Strakonice - Souboj o pátou příčku v tabulce divizní skupiny A nenabídl příliš atraktivní diváckou podívanou.

Redakce

DERBY ZKLAMALO. Na snímku z utkání fotbalové divize SK Strakonice – FC Písek jsou v dramatickém souboji o míč hostující Puchmajer (vlevo) a domácí  Svoboda. Protože ani jedno z mužstev neskórovalo, skončil s napětím očekávaný zápas bezbrankovou remízou.

DERBY ZKLAMALO. Na snímku z utkání fotbalové divize SK Strakonice – FC Písek jsou v dramatickém souboji o míč hostující Puchmajer (vlevo) a domácí Svoboda. Protože ani jedno z mužstev neskórovalo, skončil s napětím očekávaný zápas bezbrankovou remízou.
Autor: Jan Škrle

Diváci se branek nedočkali.

SK Strakonice 1908 - FC Písek 0:0

Oba trenéři postrádali ve svém kádru útočníka, který by dokázal vzít na sebe zodpovědnost a vstřelit gól. V sestavě domácích chyběl zraněný Patrik Káník, za Písek nenastoupil taktéž zraněný kanonýr Jan Zušťák, a v obraně vypomohl téměř jednačtyřicetiletý hrající asistent trenéra Zdeněk Staroba.

Ve 32. min. prvního poločasu si největší šanci zápasu vytvořili hosté, když Staroba našel krásným pasem za strakonickou obranou Červenku, ale domácí brankář Charvát jeho pokus zneškodnil. Na další příležitosti už čekali diváci marně, a tak jihočeské derby skončilo bez branek. Utkání nenabídlo divákům zajímavý fotbal a šancí bylo jako šafránu.

V 8. min. vyskočil nejvýše po rohovém kopu hostí Puchmajer, ale míč poslal hlavou nad branku. Do konce prvního poločasu se ani jedno z mužstev nedostalo do přímého ohrožení gólmanů, obě se spoléhala především na dobře zajištěné obrany.

Druhá polovina zápasu již nabídla pohlednější fotbal, týmy se tlačily více do útoku, ale šance si nikdo nevytvářel. V 70. min. zahrávali hosté přímý volný kop z 20 metrů, k míči se postavil Staroba, ale Charvát jeho přízemní střelu k tyči s přehledem chytil. V závěru střetnutí se dostal do slibné šance písecký Hegenbart, ale na Charváta nevyzrál.

Trenér píseckého týmu Petr Tupý:

„Utkání mělo od začátku náboj, přece jenom, bylo to derby. Byly tam ostré zákroky, některé na hranici zranění, a také jich někok na obou stranách bylo. Utkání rozhodla neproměněná šance Červenky ze 32. minuty prvního poločasu, když zblízka neprostřelil domácího brankáře. To byl podle mne klíčový moment zápasu. Bylo to o tom, kdo promění jednu šanci. A protože se to nikomu nepovedlo, skončil zápas tak, jak skončil.“

Fauly 24:14, rohy 1:3, střely na branku 1:4, mimo 1:2, Žk 2:1 (z hostí Malý), rozhodčí Aubrecht, 390 diváků.

Sestava Písku: Kučera – Pšenička, Šácha, Pastyrik, Staroba – Zach, Legdan (22. Hegenbart), Červenka, Malý – Holan, Puchmajer (90. Trantina).