Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKanonýr má potíže s natrženým svalem

Strakonice - Jan Zušťák je va Strakonicích populární, v neděli nastoupí proti svým.

Autor:
  Redakce

K dalšímu velmi důležitému diviznímu utkání nastoupí fotbalisté Strakonic, kteří jsou zatím v soutěži na 5. místě. V neděli od 17 hodin hostí na Křemelce šesté mužstvo tabulky. Tím je FC Písek.

K atraktivnímu utkání 24. kola v píseckém dresu nastoupí odchovanec strakonického fotbalu Jan Zušťák, který nosí kapitánskou pásku. Proti němu nastoupí ve stejné funkci jeho bývalý spoluhráč a kamarád Tomáš Kostka. Oba jsme požádali před divizním derby o rozhovor. Tady jsou odpovědi Jana Zušťáka:

Jaká je situace v FC Písek, kde působíte v roli kapitána ?

Určitě jsme si dali v Písku cíl, že po postupu z krajského přeboru se chceme stabilizovat v divizi. To se nám podařilo. Motáme se kolem pátého, šestého místa i když momentální hra je velmi špatná, laborujeme i se spoustu zranění. Opět je zraněný David Kubiš, já vlastně už tři týdny mám natržený sval, teď s Jankovem jsem vlastně hrál přes bolest. Nebylo to ono. Myslím si, že toto postavení v tabulce odpovídá momentálnímu kádru Písku. Chybí nám určité typy hráčů, rychlostnější typy po kraji.

O víkendu hrajete zápas ve Strakonicích,kde jste vyrůstal. Na podzim jste prohráli doma 1:3. Jak vidíte tento odvetný zápas ?

Určitě se na tento zápas moc těšíme. Doufám, že budu moci nastoupit. Momentálně to na devadesát procent nevypadá, protože mám natržený sval, ale do Strakonic se vždycky rád vracím. Těším se na strakonické fanoušky. Když jsme tady hráli třetí ligu, byli vynikající, na to strašně rád vzpomínám. Když na Strakonice chodilo osmset až tisíc fanoušků a hrál se tady vynikající fotbal.

Vzpomínáte ještě na podzimní duel a soupeřovu výhru?

Když se mám vrátit k podzimnímu utkání, které jsme prohráli, tak si myslím, že jsme ten zápas trošku podcenili. Strakonice byly bojovnější a myslím si, že ten zápas ovlivnil rozhodčí Polák.

Na podzim jste odehrál utkání s Tomášem Kostkou, který nyní hostuje ve strakonickém dresu. Bude pikantní, když nyní nastoupíte proti sobě?

Určitě, Tomáše Kostku znám už strašně dlouho. Je to výborný fotbalista. Zrovna momentálně takový typ hráče mi chybí v Písku. My si rouzměli, docela jsem byl naštvaný, že musel odejít.

Proběhně mezi vámi nějaké hecování?

Určitě. Nějaké sázky proběhnou, protože jsme podobné typy ve všem. Tomáš tento týden čeká rodinu, doufám, že se to nenarodí v sobotu, abychom se tam v neděli neplahočili. Určitě bych byl rád, kdyby Písek vyhrál, ale i neprohra tady ve Strakonicích by byla dobrá. Hlavně se těším na nedělní fotbal, ani ne moc na výsledek.

 

 

Jan Škrle