Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTřeboni se nedaří. Zlomí sérii?

Třeboň/ - Vysokou porážkou 1:4 v Prachaticích prodloužili o víkendu fotbalisté divizní Jiskry Třeboň neúspěšnou sérii, v níž nedokázali získat ani bod, už na čtyři zápasy.

 
Autor:
Zdeněk Prager

Obranu Jiskry posílil těsně před koncem přestupního termínu Viktor Lavička (vlevo, v souboji s extřeboňským Martinem Kováčikem).

Obranu Jiskry posílil těsně před koncem přestupního termínu Viktor Lavička (vlevo, v souboji s extřeboňským Martinem Kováčikem).
Autor: Jan Škrle

V jihočeském derby v Prachaticích se v dresu Jiskry objevil veterán Viktor Lavička.

Jejich postavení na čtvrtém místě tabulky sice ohroženo není, ale týmy před nimi jim sedm kol před koncem soutěže bodově odskočily na propastný rozdíl. Kde hledat příčiny?

„Přestalo se nám dařit v koncovce. Herně jsme v žádném z posledních utkání vyloženě nepropadli, ale nemůžeme dát gól. I v Prachaticích jsem napočítal minimálně čtyři superšance. Na to se ovšem, bohužel, nehraje. Na druhou stranu na můj vkus ale také inkasujeme až moc laciných branek,“ konstatuje třeboňský trenér Miroslav Wolf.

Nepříliš široký kádr Jiskry se navíc nadále potýká s marodkou, přičemž mimo hru jsou momentálně dvě velké opory – záložník Evžen Vohák a útočník Ondřej Hačka.

„Hačka sice už po operaci křížového vazu trénuje, ale o možnosti jeho zařazení do sestavy musí rozhodnout lékař. Vohák je po operaci vazu v kotníku a zatím má stále berle, takže u něho už to v letošní sezoně moc nadějně nevidím. Tři týdny byl v poslední době navíc mimo hru i Kupka,“ počítá ztráty Wolf.

V jihočeském derby na půdě Prachatic se ale přece jen v sestavě Jiskry objevilo jedno velmi zajímavé jméno. Uprostřed obrany totiž nastoupil Viktor Lavička, jehož příchod do Třeboně zůstal tak trochu v utajení.

„Zaregistrovali jsme jej na poslední chvíli a domluvili se na jeho výpomoci do konce sezony. Na hostování přišel z Hluboké,“ vysvětluje kouč.
Téměř čtyřicetiletý fotbalista prokázal, že stále umí a pamětníci si jistě vzpomenou na jeho působení ve „zlaté“ éře jindřichohradeckého Slovanu před téměř patnácti lety.

„Odehrál solidní utkání. V jeho letech, klobouk dolů,“ zmínil Wolf.
Jeho svěřence v neděli dopoledne (10.30) čeká na domácím trávníku souboj s Vejprnicemi.

„Už to musíme zlomit, nic jiného než vítězství nebereme. Chceme uhájit čtvrté místo.“