15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Rokycany uspěly v Přešticích

ROKYCANY - Fotbalisté FC Rokycany potřetí za sebou v krajském přeboru neprohráli. Tentokrát to odnesl protivník z jihu, který odcházel z domácího hřiště se skloněnými hlavami.

Redakce

Ilustrační foto

Autor: Zdeněk Novotný

Přeštice–FC Rokycany 1:2 (0:0) – dramatická byla předehra, neboť kvůli průtrži mračen nebylo jasné, zda se bude hrát. Až sobotní desátá hodina rozhodla a naši borci se na jih rozjeli. Hned v úvodu střetnutí mohli skórovat, ale zaváhání domácího gólmana nepotrestali. Před svatyní soupeře to hřmělo i v minutě osmé po Mračkově trestném kopu a chvíli na to dal o sobě vědět Rýdl.

Přeštice reagovaly střídáním ve 20. minutě a hra se pak přece opticky vyrovnala. S Rýdlovou hlavičkou si poradil gólman, stoprocentní šanci spálil Jícha a v koncovce se neprosadil ani M.Scheinherr. Brankář FC se poprvé vážněji zapotil až ve 34. minutě a pohotový zákrok si připsal i těsně před odchodem do kabin.

Po obrátce se hrstka fanoušků (Přeštičtí na své miláčky zanevřeli) dočkala fotbalového koření. Hned ve 49. minutě byl nedovoleně zastaven M. Scheinherr a po Mračkově trestném kopu rozvlnil hlavou síť Procházka. Jižané zareagovali závarem před rokycanskou klecí a Vild se vyznamenal. V 57. minutě se na zimní čas rozpomněl Mraček.

Ze zadáků i gólmana učinil slalomové tyčky a zasunul míč podruhé do sítě. Protivník byl na kolenou, třetí úder mohli připojit M. Scheinherr, Tobrman nebo Kozler. Šance promarnili a v 76. minutě Přeštice snížily. Jejich naděje alespoň na remízu však měla jepičí život, neboť domácí se museli i v závěru bránit lavině útoků FC.

Rokycany cenné vítězství uhlídaly a včera hostily v dohrávce Holýšov. V neděli pak přivítají Stříbro.