25 26 27 28 29 30 31

Jankov zaskočil v derby Písek, Prachatice porazily Třeboň

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi se hrála dvě jihočeská derby.

Redakce

Prachatický útočník Martin Kováčik vstřelil Třeboni dvě branky a svůj tým nakopl k vítězství 4:1. Na snímku se raduje z druhého gólu, který vstřelil po čtvrthodině hry.

Autor: Jan Škrle

PÍSEK – JANKOV 1:2 (0:2) – V jihočeském derby byli štastnější hosté. Domácí po celé utkání mělí více ze hry, ale zakončení vyložených gólových šancí se tentokrát nedařilo. V 15. min. poslal Zach centr před branku, Červenkovou hlavičku vyrazil brankář hostí na roh. Ve 20. minutě se Holan ocitl s míčem na úrovni brankové čáry, ale nezakončil. Ve 25. min. Zušťák poslal míč Holanovi, jeho tvrdá rána skočila těsně nad. Ve 31. min. nádherná střela Malého letěla těsně vedle z 30 metrů, poté přišla 36. min., kdy po přihrávce Kollára poslal přímou střelu z 30 metrů Celý a hosté vedli 0:1. Ve 42. minutě Bernát po nedorozumění domácí obrany vystřelil a brankáři Poplšteinovi nedal šanci. Ve druhém poločase domácí chtěli změnit nempříznivý stav, v 58. min. poslal umístěnou střelu Zušťák, brankář hostí ale zázrakem vyrazil. I další vypracované šance domácí nedokázali zúročit. Teprve v 85. minutě střelou z hranice pokutového území Červenka upravil na konečných 1:2.

Rozhodčí: Henych, žk: 2:1 (Pastyrik, Legdan – Stejskal), 280 diváků. Písek: Poplštein – Kosobud (60. Pšenička), Šácha, Pastyrik, Zach (82. Trantina) – Červenka, Legdan, Puchmajer (46. Hegenbart), Malý – Zušťák, Holan. Jankov: Hrubý – Novotný, Řezníček, Maršán, Janoušek – Jordán (90. Boháč), Bernát, Kollár, Stejskal, Celý – Holba (85. Boček). (sm)

PRACHATICE – TŘEBOŇ 4:1 (2:0) – Na prachatickém trávníku se hrál pro diváky pohledný fotbal nahoru dolu. Třeboňští přijeli na rozdíl od ostatních soupeřů s útočnou a otevřenou hrou. Domácí tým ale na soupeře vlétl, byl aktivnější a zásluhou mu byl první gól Kováčika, který po samostatném úniku nedal v 15. minutě hostujícímu brankáři šanci. I nadále pokračovali Prachatičtí v aktivní hře, po zásluze se o deset minut později radovali z druhé branky, kterou vstřelil opět Kováčik. Domácí jako by se uspokojili dvoubrankovým vedením, pustili hosty do několika šancí. Ve 40. minutě vytáhl brankář Rusina tutovku třeboňského Procházky.

Do druhé půle vstoupili hosté mnohem lépe, byli lepším týmem, ale chybělo jim zakončení. Z protiútoku tak opět udeřili domácí, v 65. min. poslal soupeře do kolen Kaczko, který zvyšoval již na 3:0. V 70.min. vyslal Babka projektil ze své kopačky z pětadvacetimetrů a trefil šibenici třeboňské branky – 4:0. Oživením pro hosty byl pak příchod Dedaje, jenž dostal do tří vyložených šancí, využil však jen jednu v 80. minutě, zbylé dvě vychytal vynikající Rusina.

Rozhodčí Hajšman, 150 diváků. Prachatice: Rusina – Lašák (80. Lachkovič), Tobiáš, Koršala, Bednár – Babka, Košík (65. Janoušek), Nitrianský, Frnoch, Kaczko (75. Kneifl) – Kováčik. (ves)

V. ŽIŽKOV B – STRAKONICE 1:0 (0:0) – Hosté odehráli na hřišti lídra tabulky takticky výborné, ale hodně nešťastné utkání. S velice nebezpečným soupeřem, který hrozil hlavně ze standardních situací, drželi krok až do samotného závěru. V 90. min. ale ve skrumáži ve vápně upadl jeden z domácích hráčů a z hodně problematické penalty rozhodl o vítězství Žižkova Hottek.

ŽK 1:3, ČK 1:0, rozhodčí Vídeňský, 100 diváků. Strakonice: Charvát – Hajdušek, M. Káník, Svoboda, Cibulka (90. Koubek) – Hanáček (63. Hadraba), Zelenka, Šafránek, Křivanec (70. Maroušek) – Kostka, P. Káník. (voř)

OSTATNÍ: Motorlet – Doubravka 0:1, Votice – Klatovy 3:0, Vejprnice – Bzová 0:0, Admira – Domažlice 0:2, Kr. Dvůr – Horažďovice 4:2.