12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Studená sprcha u Otavy, favorit spaloval své šance

Písek - V dalším utkání o divizní body hostil v tabulce šestý Písek o záchranu bojující Jankov. Přestože si domácí v průběhu zápasu vytvořili nespočet gólových šancí, z vítězství se radovali hosté.

František Bořánek

NEČEKANÁ PROHRA. Hostující Janoušek v pádu zastavuje Červenku v  utkání minulého kola fotbalové divize, ve kterém FC Písek prohrál doma s týmem SK Jankov 1:2.

NEČEKANÁ PROHRA. Hostující Janoušek v pádu zastavuje Červenku v utkání minulého kola fotbalové divize, ve kterém FC Písek prohrál doma s týmem SK Jankov 1:2.
Autor: Deník/František Bořánek

Jihočeské derby ve 23. kole fotbalové divize:

FC Písek - SK Jankov 1:2 (0:2)

Ve 3. min. poslal Holan centr do soupeřovy šestnáctky a Zušťákovu teč vyrazil brankář Hrubý na roh. V 9. min. byl velice blízko ke skórování Holan, ale jeho střelu zblízka Hrubý skvěle kryl. V 15. min. po centru Zacha z levé strany dobře hlavičkoval Holan a Hrubý míč s obtížemi vytáhl na roh. Po jeho rozehrání Malým dobře hlavičkoval Pastyrik a hostující obránce vykopával míč před brankovou čárou do bezpečí.

Domácí měli velký tlak, ale hráči Jankova byli hodně nebezpeční, hlavně v rychlých brejcích. Ve 20. min. střílený centr Kosobuda jen těsně minul horní růžek Hrubého branky. Za tři minuty další centr Kosobuda zakončoval Holan a gólman hostí byl opět proti.

Ve 25. min. po Zušťákově přihrávce pálil Holan těsně nad branku. Ve 36. min. domácím zatrnulo: po rozehraném trestném kopu soupeře vypálil Celý, špatně reagující brankář Poplštein míč neudržel a ten skončil v síti – 0:1.

Ve 38. min. trestný kop Malého zprava zakončil tečí Zušťák těsně vedle tyče. Ve 39. min. výborně vypálil Šácha z 25 metrů a balon opět minul branku. Ve 40. min. si domácí hodně oddechli, když Kollár snad z osmi metrů, nikým neatakován, poslal míč vedle branky. Ve 42. min. domácí obránce nedokázal odkopnout míč na hranici šestnáctky a Bernát přesnou střelou do šibenice zvýšil již na 0:2.

Do druhého poločasu nahradil nevýrazného Puchmajera čerstvý Hegenbart. Domácí nesložili zbraně a bojovali alespoń o vyrovnání, což se jim, i přes několik slibných šancí, nepodařilo. V 56. min. střelu Malého gólman hostí vyrazil. Za dvě minuty pěkný trestný kop Zušťáka skončil v rukou pozorného Hrubého. Ten své spoluhráče stále hlasitě upozorňoval: „Jděte dál od Zušťáka, hodně padá!“

V 67. min. střelu Malého brankář hostí v pádu chytil. V 68. min. po pěkné akci Holana pálil Šácha těsně nad. V 82. min. zraněného Zacha nahradil Trantina a již za dvě minuty se domácí dočkali: po skrumáži před brankou hostí napálil Červenka míč do horního růžku Hrubého branky – 1:2.

V 89. min. při závěrečném tlaku Písku vystřelil Malý a gólman zachránil na roh. Hosté si v průběhu druhého poločasu vytvořili minimum šancí, ale všechny byly nebezpečné. Tentokrát už brankář Poplštein byl vždy včas na správném místě.

Asistent trenéra píseckého týmu Petr Tupý:

„Rozhodla skutečnost, že jsme neproměnili spoustu šancí, které jsme si v průběhu zápasu vytvořili. Měli jsme vstřelit minimálně čtyři góly, ale místo toho trefujeme protihráče, kteří stojí na brankové čáře. A jak už to v takových zápasech chodí, když neproměníte šance v úvodu zápasu, přijde trest ze strany soupeře. A to se v tomto zápase potvrdilo. Začali jsme se trápit, některým hráčům se přestalo dařit a výsledek je takový, jaký je. Příští utkání hrajeme ve Strakonicích a potřebujeme v něm bodovat.“

Fauly 7:16, rohy 8:4, střely 7:4, mimo 6:2, Žk 2:2 (Pastyrik, Legdan), rozhodčí Henych, 280 diváků.

Sestava Písku: Poplštein – Kosobud (60. Pšenička), Šácha, Pastyrik, Zach (82. Trantina) – Červenka, Legdan, Puchmajer (46. Hegenbart), Malý – Zušťák, Holan. Trenér Zdeněk Staroba.